1-2 Yaş Oyuncak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

1-2 Yaş oyuncak seçimi konusu, hiç kuşkusuz ebeveynler tarafından oldukça sık merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Bilindiği üzere çocuklar, bu dönem de son derece meraklı olmakta ve çevresinde ki nesneler ile sürekli ilgilenmektedir. 1 ve 2 yaşın da olan çocukların bazıları ise ne yazık ki küçük parçalara sahip olan oyuncukları ya da nesneleri yutmaktadır.

Bu tür sıkıntılar ile karşılaşmamak ve çocuklarınızın gelişimine katkı da bulunabilmek için oyuncak seçimi konusu son derece önem arz etmektedir. Peki, 1-2 yaş oyuncak seçimi nasıl olmalıdır? Dilerseniz, ebeveynler tarafından oldukça fazla merak edilen bu sorunun yanıtını gelin en ince ayrıntısına kadar birlikte inceleyelim.

1 Yaş Oyuncukları Nasıl Olmalı?

1 Yaş Oyuncukları Nasıl Olmalı

1 Yaşında olan çocuklarınız için küçük parçalara sahip oyuncakları almamalı ve bu tip ürünlerden uzak durmalısınız. Küçük parçalara sahip olan oyuncaklar yerine konuşan ayıcıklar ya da bebekler alabilirsiniz.

Ayrıca bu tür oyuncaklar, 1 yaşında olan çocukların gelişimine de katkı vermektedir. Aynı zamanda oyuncak seçimi yaparken mutlaka standartlara uygun ürünleri almaya da özen gösteriniz.

2 Yaş Eğitici Oyuncak Tavsiyesi

2 Yaş Eğitici Oyuncak Tavsiyesi

2 Yaşına gelen çocuklarınızın gelişimi için mutlaka eğitici tarzda oyuncak seçimi yapmalısınız. Bu dönemde onlara oyun hamurları, büyük Legolar, parmak boyaları ya da büyük parçalara sahip olan yapbozlar alabilirsiniz. Alacağınız yapboz oyunları sayesinde çocuklarınızın düşünme yeteneği de geliştirebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Legolar ve oyun hamurları sayesinde çocuklarınızın el becerilerini de arttırabilirsiniz. Yine bu dönemde alacağınızın oyuncakların ilgi çekici olması gerekmektedir. Zira çocuklar, bu dönemde oldukça çabuk sıkılabilmekte ve oyuncuklarını kırabilmektedir.

1-2 Yaş Oyuncak Seçimi

1-2 Yaş Oyuncak Seçimi

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere 1-2 yaş oyuncak seçimi, son derece önemli konuların başında gelmektedir. Bu yaşlarda olan çocuklar, çevresine karşı meraklı olmakta ve araştırmayı oldukça sevmektedir. Bu sebepten ötürü 1-2 yaş oyuncak seçimi konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Oyuncak seçimi konusunda dikkat edebileceğiniz hususlar ise şu şekildedir;

  • 1 ve 2 Yaşında olan çocuklarınıza oyuncak alırken, mutlaka küçük parçalara sahip olan oyuncaklardan uzak durunuz. Zira bu dönemdeki çocuklar, oyuncakları kolaylıkla yutabilmektedir.
  • Küçük yaştaki çocuklar, kısa süre içerisinde oyuncaklardan sıkılabilmektedir. Onların sıkılmasını önlemek için mutlaka renkli ve dikkat çekici oyuncakları almanız oldukça önemlidir.
  • 2 Yaşında olan çocuklarınıza yavaş yavaş eğitici oyuncaklar almaya başlayabilirsiniz.
  • Tüm bunların yanı sıra alacağınız oyuncakların, TSE damgalı olmasına dikkat ediniz. Söz konusu damgaya veya logoya sahip olmayan oyuncaklar, oldukça tehlikelidir.

Oyuncaklarda Bulunan TSE Neden Önemli?

Oyuncaklarda Bulunan TSE Neden Önemli

Çocuklarınıza oyuncak satın alırken mutlaka TSE damgasına ya da ibaresine son derece dikkat ediniz. TSE Damgasına ya da ibaresine sahip olan oyuncaklar, her türlü testlerden başarı ile geçmiş ve içerisinde kanserolojen madde bulundurmayan oyuncaklardır.

Ayrıca bu logoya sahip olan oyuncaklar, yaş kategorilerine göre de ayrılmakta ve her türlü düşme, yanma, sivrilik ve esneklik gibi özel testlerden de geçmektedir. Bu sebeplerden ötürü, çocuklarınızın sağlığı için TSE damgasına ya da ibaresine sahip olan oyuncakları seçiniz.

1-2 Yaş oyuncak seçimi nasıl yapılır konusunu sizler için ayrıntılı olarak inceledik. Sizlerde 1-2 yaş oyuncak seçimi konusunu okuyarak ayrıntılı bilgilere erişebilir ve çocuklarınıza uygun olan oyuncakları satın alabilirsiniz.