2021 Yılında Karasuda Gezilecek Yerler

Karasuda gezilecek yerler listesi, son dönemlerde oldukça fazla merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Bilindiği üzere Karasu, Sakarya’ nın oldukça şirin bir ilçesidir. Denize sıfır olan bu ilçe, aynı zamanda doğal ortamıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Marmara bölgesinde yer alan ve Karadeniz’ e kıyısı olan bu ilçenin nüfusu ise 2018 yılında 66,852 kişi olarak açıklanmıştır.

Tarım, turizm ve balıkçılığa dayalı bir ekonomisi olan bu ilçe, eşsiz deniz manzarasına ve yemyeşil bitki örtüsüne de sahiptir. Tüm bunların yanı sıra, Avrupa’ nın en büyük ikinci longozu olan Acarlar Longozu da Karasu ilçesinde bulunmaktadır. Dilerseniz, Karasuda gezilecek yerler listesini gelin birlikte inceleyelim.

Karasuda Gezilecek 5 Muhteşem Yer

Karasuda Gezilecek 5 Muhteşem Yer

Karasuda gezilecek yerler listesini, siz değerli okuyucularımız için özel olarak hazırladık. Sizlerde, hazırladığımız bu listeyi inceleyebilir ve Karasu ilçesinde gezilecek olan muhteşem yerleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İşte, karasuda gezilecek yerler…

1.      Acarlar Longozu

Acarlar Longozu

Sakarya Karasuda bulunan Acarlar Longozu, Avrupa’ nın en büyük 2.longozu olarak bilinmektedir. Karasu da bulunan Acarlar Longozu, suyun içerisine batmış muhteşem bir ormanı içerisinde barındırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra söz konusu longoz çevresinde canlı çeşitliliği de oldukça fazladır.

2.      Maden Deresi

Maden Deresi

Karasuda gezilecek yerler listesinde hiç kuşkusuz Maden Deresi de bulunuyor. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan bu dere çevresinde, doğa yürüyüşü yapabilir, çevrede bulunan işletmelerde yemek yiyebilir ve son derece huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

3.      Karasuda Gezilecek Yerler: Yenimahalle Sahili

  Karasuda Gezilecek Yerler Yenimahalle Sahili

Yenimahalle, hiç kuşkusuz Karasu’ nun en gözde bölgelerinden biridir. Sakarya nehrinin kıyısında olan bu bölge, her mevsim ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bölgeye gelen ziyaretçiler tekneler ile nehri gezebilmekte ve nehrin çevresinde yer alan işletmelerde muhteşem bir manzara eşliğinde yemek yiyebilmektedir.

4.      Küçük Boğaz Gölü

Karasuda Gezilecek Yerler Yenimahalle Sahili

Küçük Boğaz Gölü, muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan ve mutlaka gezilmesi gereken özel yerlerden biridir. Her mevsim gidilebilir olan bu bölge de piknik yapabilir, doğa yürüyüşlerine katılabilir ve muhteşem manzarayı izleyebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bu bölge de balıkçılıkta yapılabilmektedir. Ayrıca, turist akınına uğrayan Küçük Boğaz Gölü, kış döneminde göçmen kuşların uğrak yerlerinden biridir.

5.      Karasu Sahili

Küçük Boğaz Gölü

Karasuda gezilecek yerler listesinde sahil kesimi de bulunuyor. Karasu sahili, yenilenen yapısı ve modern görüntüsüyle dikkatleri üzerine çeken bölgelerden biridir. Söz konusu sahil bölgesinde denize girebilir, yemek yiyebilir, konserlere katılabilir ve çeşitli aktivitelerle zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.