Ağır Yaşamlar Programındaki Kilo Verme Ameliyat Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’de de TLC kanalında yayınlanan Ağır yaşamlar programınında, Dr. Nowzaradan’ın yardımıyla 300kg civarında aşırı kiloluların kilo verme süreçlerini anlatılmaktadır.  Aşırı kilolu kişilerin kilo verme aşamaları taşıyan ameliyatları yönetmek zordur, bu risklerden dolayı da maliyetlidir. Amerikada kısmi olarak sigorta kapsamında olan bir ameliyat olduğu için kişinin kendisinin bunları karşılaması oldukca maliyetli bir süreçtir ve düşük bütçe ile karşılanması biraz zordur.

Ağır yaşamlar programına katılan  bu kişiler şanslı, çünkü ameliyat giderleri, program aracılığı ile karşılanmaktadır.  Ağır yaşamlar programı, bir yıl boyunca tedavi görecek hastanın doktor muayenesi, ameliyatları ve hastene gözetimini ödüyor.  Buna ek olarak, kilo vermek için programa katılanlar ek para alıyorlar.

Kilo Verme Ameliyat Fiyatları Ne Kadar?

Bu programa katılamayan kişilerin ne kadar para harcaması gerekir? Ameliyat fiyatı 67.000 dolardır. Amerikada sigorta kapsamında belli bir miktar karşılandığında kilo vermek isteyen kişi 20.000-30.000 dolarlık bir ödeme yapması gerekiyor.

Program sadece, program süresince olan ücretleri kaşılamaktadır. TV programı da dediğimiz gibi adece yayın sürecini kapsıyor onun da kapsamadığı durumlar var. Ameliyata ek olarak ekstra cilt fazlalıkları olacaktır.  Bu ücreti programı katılan bir kişi bile kendi öder. Ancak programın devamı olan “Ağır Yaşamlar Şimdi Ne Yapıyor” çekimlerine katılırsa muhtemlen bunları da ödemeyecektir. Programa katılmayan biri yukarıdaki rakama ek olarak  karın germe ameliyatı (abdominoplasti)  6000 dolar kol kaldırma (brachioplasty)  4500 dolara mal oluyor. Elbette bu estetik ameliyatları kişinin vucut yapısına göre değişiklik gösterecektir. Daha fazla estetik ameliyatlar gerektiğinde daha fazla ödemeler çıkacaktır.

Bunlara ek olarak kılık kıyafet yenileme ve tıbbi tedaviler devam edecektir. Maliyet bunlarla birlikte artacaktır. Bunlar genel olarak başarılı bir sürecin sonunda oluşacak maliyetlerdir. Kilo verme sürecinin uzaması maliyetleri arttıracaktır. Yukarıdaki rakamlar ortalama bir yıl sürecek olan kilo verme tedavisinin sürecidir.