Asansörde Kalınca Ne Yapmalıyız, Nasıl Yardım İsteyebiliriz?

Asansörde kalınca ne yapmalıyız sorusu, oldukça fazla merak edilmekte ve araştırılmaktadır. İnsanlar gerek arızalardan gerek ise dış etkenlerden ötürü zaman zaman asansörde kalabilmektedir. Oldukça sık karşılaşılan bu olay nedeniyle, kişilerde de ciddi bir panik ve korku hissi oluşabilmektedir.

Fakat, bilinmelidir ki olay esnasında oluşabilecek panik ve korku durumu, işleri daha da kötüye götürebilmektedir. Bu nedenden ötürü durumun daha da kötüye gitmemesi için kesinlikle panik yapılmamalı ve korkulmamalıdır. Peki asansörde kalınca ne yapmalıyız, nasıl yardım isteyebiliriz? İşte, hemen hemen herkes tarafından merak edilen bu sorunun kapsamlı yanıtı…

Tüm Yönleriyle Asansörde Kalınca Ne Yapmalıyız?

Asansörde Kalınca

Asansörde kalmak, hiç kuşkusuz hemen hemen herkesin başına gelebilecek olaylardan biridir. Son derece sık karşılaşılan bu durumdan kolaylıkla kurtulabilmek için mutlaka yapmanız gereken bazı hususlar mevcuttur. Bu hususlar ise şu şekildedir;

  • Asansörde kalmanız durumunda kesinlikle panik yapmayın ve korkmayın.
  • Durumu anladıktan ve sakinleştikten sonra, asansörde bulunan alarm ya da çağrı butonuna uzunca basın.
  • Eğer cep telefonunuz asansörde çekiyorsa asansör firmasını arayın ve yardım isteyin.
  • Tüm bunlara rağmen, sesini duyuramadı iseniz ses yapın ve dikkat çekmeye çalışın.

Yukarıda bulunan adımlar, hiç kuşkusuz standart olarak kabul edilen hususlardan biridir. Bu hususlara dikkat ederek dışarıyla iletişime geçebilir ve kısa süre içerisinde asansörden kurtulabilirsiniz.

Neden Asansörde Kaldım?

Neden Asansörde Kaldım

Asansörde kalmanıza neden olabilecek oldukça fazla faktör bulunmaktadır. Bu faktörler ise kısaca şöyle sıralanabilir…

  • Asansör bakımlarının zamanında yapılmaması nedeniyle oluşabilecek arızlardan ötürü asansörde kalınabilmektedir.
  • Bölgenizde meydana gelebilecek elektrik kesintileri nedeniyle asansörde kalabilirsiniz.
  • Asansör yük kapasitesinin aşılması durumunda asansörde kalma olayları görülebilmektedir.

Asansör İki Kat Arasında Kalırsa Ne Yapmalıyız?

Asansör İki Kat Arasında Kalırsa Ne Yapmalıyız

Bu sorunun yanıtı için asansörde kalırsak ne yapmalıyız bölümümüzü okuyabilirsiniz. Ya da böyle bir durumun yaşanması durumunda öncelikli olarak kaldığınız katları tespit etmeli ve hemen ardından yardım talebinde bulunmalısınız. Bu süre içerisinde kesinlikle panik yapmamalı ve korkmamalısınız.

Asansörde Kalınca Kapı Nasıl Açılır?

Asansörde Kalınca Kapı Nasıl Açılır

Asansör kapıları, genellikle içeriden açılmamaktadır. Böyle bir durumda kalmanız durumunda mutlaka dışarısıyla irtibata geçmeli ve özel anahtar ya da aletlerle kapının açılmasını sağlamalısınız.

Asansörde Kaç Saat Kalınır?

Asansörde Kaç Saat Kalınır

Asansör içerisinde kaç saat kalınır sorusunun yanıtı tamamen değişkendir. Zira, asansörün yapısı, büyüklüğü ve teknolojisi bu durumu yakından etkileyebilmektedir. Fakat, panik ve korku durumlarında oluşan bağırmalar, asansör içerisinde ki oksijeni hızla tüketecektir.

Asansörde Elektrik Kesilirse Ne Olur?

Asansörde Elektrik Kesilirse Ne Olur

Asansöre bindiğiniz anda elektrik kesilmesi durumunda içeride kalabilirsiniz. Fakat, yeni teknoloji ile donatılan asansörler, genellikle kesinti durumunda bir alt kata otomatik olarak inmekte ve kapılarını açmaktadır.

Asansörde Kalınca Kim Aranır?

Asansörde Kalınca Kim Aranır

Asansörde kalmanız durumunda ilk olarak asansör firmasını aramalısınız. Ardından durumunuzu izah etmek için yakınlarınıza ya da komşularınıza bilgi verebilirsiniz.

Asansörde kalırsak ne yapmalıyız sorusunu sizler için yukarı da ayrıntılı olarak yanıtladık. Sizlerde asansörde kalırsak ne yapmalıyız yazımızı okuyarak bu konu hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.