Beze Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 4 adetyumurtanın akı
  • 4 çay bardağıpudra şekeri
  • Bir tutam tuz

Beze Yapılışı

Tarifimize başlamadan önce standartların dışına çıkmak isteyenler için bir tüyo vereceğiz. Hazırlayacağınız bezenin içerisine, kahve,  kakao ya da gıda boyası ekleyerek yaptığınız bezeleri renklendirebilirsiniz. Şimdi beze tarifine geçelim.

İlk olarak,yumurtaların sarılarını aklarından ayırıp, bir çırpma kabına alıp iyice çırpalım. İçerisine bir fiske tuz eklemeyi ihmal etmeyin. Tuz sayesinde yumurta beyazları daha çabuk bir şekilde köpüksü bir kıvama geçecekler. Ardından içerisine pudra şekerini ekleyerek yüksek devirde çırpmaya devam edin. 25 dakika kadar bu işlemi sürdürün. Çırpma işlemini içerisindeki şeker tam anlamıyla eriyince bırakmalısınız.

İyice köpük kıvamına gelen beze hamurunuz, bir krema sıkacağının içerisine alıp, ucuna istediğiniz aparatı takabilirsiniz. Bezeleri, yağlı kâğıt serdiğiniz fırın tepsisine sıkın. Önceden ısıttığınız 100 derecelik fırında 90 dakika kadar pişirin. Bezeleri düşük ısıda pişiriyor olmak, yanmadan kurumasını sağlayacaktır. Bu anlamda pişirme konusunda bu noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Afiyet olsun.