Bodrum Gezi Rehberi

Bodrum, ülkemizin en popüler turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan şehir, tarihi ve kültürel özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Beyaz renkli evleriyle meşhur olan şehir, yaz aylarında 2 milyon nüfusa kadar çıkabilmektedir. Dilerseniz, sizler için özel olarak hazırladığımız Bodrum gezi rehberi listesini gelin ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim.

Bodrumda Gezip Görebileceğiniz 5 Muhteşem Yer

Bodrumda Gezip Görebileceğiniz 5 Muhteşem Yer

Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği turizm şehirlerinden biri olan Bodrum, tarihi ve kültürel özelliklerinin yanı sıra eşsiz ve bir o kadar da temiz plajlarıyla da göz kamaştırmaktadır. Dilerseniz, fazla vakit kaybetmeden Bodrumda gezip görebileceğiniz 5 muhteşem yeri gelin ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim.

1.      Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi

1402 Yılında St. Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilen Bodrum kalesi, şehrin simge yerlerinden biri olarak görülmektedir. O dönem şehrin savunması için kullanılan bu özel kale, 1960 yılından beri Su Altı Arkeoloji Müzesi olarak ziyaretçilerini kabul etmektedir. Bodrum kalesi 1995 yılında özel olarak Avrupada düzenlenen yılın müzesi yarışmasında “Özel Övgü” ödülünü de kazanmıştır.

2.      Zeki Müren Müzesi,

Zeki Müren Müzesi

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan Zeki Müren Müzesi, 2000 yılında restore edilerek ziyarete açılmıştır. 2 Katlı bir şekilde ziyarete açılan bu müzede ünlü Sanatçı Zeki Müren’in sahne kostümleri, eserler, özel olarak yaptırdığı tabloları ve ödülleri bulunmaktadır.

3.      Gümüşlük

Gümüşlük

Bodrum gezi rehberi listemiz de Gümüşlük Koyu da yer alıyor. Bodrumun en meşhur yerlerinden biri olan bu koy, huzurlu, sakin ve oldukça sessiz olmasıyla dikkat çekiyor. Yaz aylarında epey kalabalık olan bu koy çevresinde ayrıca meşhur balıkçı restoranları da bulunuyor.

4.      Türkbükü

Türkbükü

Bodrum’un kuzeyinde yer alan Türkbükü koyu, bölgenin en meşhur yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Son derece temiz plajları ve deniziyle dikkat çeken bu koy çevresinde ayrıca çeşitli eğlence mekanları da bulunuyor.

5.      Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum gezi rehberi listemiz de Bodrum Antik Tiyatrosu da bulunuyor. Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biri olarak gösterilen antik tiyatro, kral Mausolos tarafından yaptırılmıştır. Kral Mausolos tarafından yaptırılan ve şehrin merkezin de yer alan antik tiyatro, 13.000 kişilik kapasiteye sahiptir.