Corona Virüs Günlerinde Evde Kişisel Bakım Tüyorları

İnsanlık, son yüz yıldır İlk defa böyle bir durumla karşı karşıya kalmıştır. Göz ile görülmeyen corona virüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Bütün ülkeler virüsle mücadele etmek ve bu savaşı kazanabilmek için bir takım tedbirler ve kuralları uygulamaya koymuşlardır.

Ülkemizde ise virüsün el teması ile bulaşıyor olma özelliği göz önüne alınarak kuaför, berber, güzellik salonları gibi iş yerleri geçici bir süre kapatılmıştır. Bu konudan yola çıkarak evde kişisel bakım tüyoları hakkında tüm bilgileri tüm kişisel bakımını güzellik salonları ve kuaförde yaptırma alışkanlığı olanlar için aktaracağız.

Evde güzellik sırları

Binlerce kadın hiç bir şekilde kuaföre gitmeden kendi imkanlarını kullanarak bakımlı ve güzel görünmektedir.Coronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde dolgu, botoks gibi küçük estetik dokunuşlar haricinde hergün kendinizi kuaföre gitmiş gibi bakımlı ve güzel hissedebilirsiniz.

İnternet üzerinden birbirinden farklı renklerde ve tasarımlarda hazır ojeli takma tırnak satın alarak, her hafta farklı renklerde tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tercihinizi kendi ojenizi kendiniz sürmekten yana kullanabilirsiniz.

Saçları bakımlı ve fönlü olan bir kadında ki öz güven kimsede yoktur. Sabah kahvaltısından önce ılık bir duş aldıktan sonra saçlarınızı kurutun. Her kadının kişisel bakım ürünleri

arasında bulunan saç düzleştirici ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Bu size bütün gün enerji verecektir.

Makyaj yapmayı bilmiyorsanız, YouTube da yüzlerce makyaj nasıl yapılır? videosu var. Bu videoları izleyerek sizde evde makyaj yapmayı öğrenin. Ve güzellik salonlarına ihtiyacınız kalmasın, paranız cebinizde kalsın.

Makyajınızı kendiniz yaptığınız gibi saçınızı da evde kendiniz boyayın. Ben yapamam demeyin. Saç renginize en uygun boyayı bulduktan sonra saçlarınızı boyamak çok kolay olacaktır.

Basit bir törpü ve tırnak makası ile bir manikürcü kadar başarılı olmasa da tırnak bakımınızı yapabilirsiniz. Tüm kişisel bakım uygulamalarını YouTube videoları izlenerek çok kolay uygulanabilir.