Diş Fırçası İle Yapılabilen 8 Bakım Yöntemi

Diş fırçası genel olarak dişleri temizlemeye yarayan unsur olarak bilinir. Fakat eski kullanılmayan fırçalar ile pek çok şey yapılabiliyor. Sadece diş fırçalamanın yanı sıra çeşitli bakım yöntemleri eski fırçalar ile birlikte rahatlıkla uygulanabiliyor.Peki, bu yöntemler nelerdir? Eski diş fırçası ile neler yapılabilir? Birlikte görelim.

Diş Fırçası İle Kaşlarınızı Tarayabilirsiniz

Her zaman farklı eşyalara ekstra para verip satın almaya gerek yok. Çünkü eski fırçanız ile kaşlarınızı alırken ya da boyama yapacağınız zaman biçimini daha iyi görmek adına tarama yaparak kullanabilirsiniz.

Diş Fırçası İle Takılarınızı Parlatabilirsiniz

Diş fırçası ile birlikte bulaşık deterjanını kullanarak mücevher temizliği yapabilirsiniz. Takıları iyice ovalayarak üstünde oluşan lekeler rahatlıkla yok edilebilir.Lavabo içerisinde yapacağınız bu işte ilk önce lavabo kapağını tıkayın. Daha sonra bulaşık sabununu fırçaya dökerek güzelce takıları temizleyin.

Dudaklarınız İçin Peeling Uygulayabilirsiniz

Eski diş fırçası ile dudaklarınıza güzel bir peeling yapabilirsiniz. 2 çorba kaşığı zeytinyağı ile 1 tatlı kaşığı şekeri karıştırdıktan sonra diş fırçanızı hazırlamış olduğunuz bu özel karışıma sürün. Ardından dudaklarınızın üzerinde hafif masaj yapar şekilde gezdirin. Dudaklarınız bu yöntem ile daha dolgun ve nemli şekilde görünecektir.

diş fırçası bakım yöntemleri

Bebeğinizin Saçlarını Rahatlıkla Yatıştırabilirsiniz

Fırçayı aldıktan sonra üzerine güçlü tutuş karakteri bulunan sabitleyici sprey uygulanır. Spreyin bu özelliği bulunması en önemli noktadır. Çünkü tutucu gücü düşük sprey bebek saçlarını kontrol altında tutamayabilir. Spreyi diş fırçasının üzerine uyguladıktan sonra bebeğin saçlarını ufak ve nazik hareketlerle tarayın. En son olarak yatıştırılan saçların üstüne tekrar hafif sprey uygulanır.

Saç Fırçalarınızı Yenileyebilirsiniz

Saçları uzun olup aşırı dökülen kişileri saç fırçaları çok çabuk kirlenir. Bu nedenle he zaman temizliğinin yapılması gerekir. Diş fırçanız vasıtasıyla saç fırçanızın içerisinde birikmiş olan tüm saçları kolayca temizleyebilirsiniz.

Batıkları Kolayca Çıkartabilirsiniz

Batıklar herkesin sıkıntısı olarak bilinir. Bütün yöntemleri kullandıktan sonra yine de batık kıllardan kurtulamıyorsanız, duş esnasında tüm batıkları diş fırçanız aracılığıyla çıkarmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem batıklar adına oldukça iyi gelecektir.

diş fırçası bakım

Tırnaklarınızı Beyazlatabilirsiniz

Tırnak üstünde oluşan çeşitli lekeler en sık rastlanan problemlerdendir. Lekelerden kurtulmak adına gereken unsurlar diş macunu ve diş fırçanızdır. Az miktar diş macunu lekeli olan tırnağın üstüne sürüldükten birkaç dakika sonra hafifçe diş fırçası ile birlikte mesaj yapar gibi temizlenir. Bu şekilde tırnak lekesi azalacaktır.

Nail Art Uygulamasını Kolayca Yapabilirsiniz

Diş fırçanızın gücünü kullanarak bütün tırnaklarınızın üstüne farklı renklerden ojeleri sürebilirsiniz. Böylece hem kendi tarzınızı oluşturursunuz hem de fırçanızı değerlendirmiş olursunuz.