Dünyanın En Pahalı Bayan Parfümleri

Kokular, zarafeti, güzelliği, etkiyi ve arzuları arttıran en önemli buluşlardır. Bizlerin olmazsa olmazı olan parfümler günlük hayatımızda ve özel anlarımızda bizlere her zaman eşlik ederler. Kullandığımız parfümler kalite sırasıyla değiştiğinden ne kadar değerli olduklarını anlayabiliyoruz. Ancak öyle parfümler var ki dünyada sadece birkaç insanın kullanabileceği ve özel şekilde üretilmiş. Bu parfümleri merak edenlere özel olarak hazırladığımız bu yazımızda dünyanın en pahalı bayan parfümleri hangileridir açıklıyoruz.

1. Shalini (900$)

shalini parfüm

İçerisinde sandalağacı, vanilya ve sümbül kokularının bileşimi bulunan Shalini, Maurice Roucel tarafından icat edilmiştir. Ayrıca Iris Silver Mist ve 24 Foubourg, MuscRavageur parfümlerinin de tasarımcısı olarak bilinir.

2. Hermes 24 Faubourg (1,500$)

hermes parfüm

Özel üretim parfümün içerisinde gardenya, bergamot, amber, yılangyılang ve vanilya kokusu yer alıyor. Kristal şişeli parfümün tasarımcıları, Maurice Roucel ve BernardaBourjois olarak bilinir. Parfümün dağıtımını 1995 yılında Hermes üstlenmiştir.

3. Annick Goutal (1,500$)

Annick Goutal parfüm

Parfümün en önemli özelliği, pek çok çiçeğin birleştirilmesiyle ortaya çıkan harika kokudur. Üzüm ekstraktı, Sicilya limonu ve servinin de harmanlanmasıyla birlikte oldukça güzel ve taze bir hava ortaya çıkıyor. Parfümün tasarımcısı ise AnnickGoutal’dır. Model ve piyanist olarak hayatını sürdüren AnnickGoutal, koku üzerine hassasiyeti olduğundan kendi başına özel bir parfüm ortaya çıkarmıştır.

4. Caron’sPoivre (2000$)

Caron’s Poivre parfüm

Caron’sPoivre parfümüuniseks olarak kullanılabilen özeli bir parfümdür. Bahar kokuları ve karanfil ekstraktının bileşimleri ile bu güzel parfüm ortaya çıkarılmıştır. Bu parfümün şişesi tam anlamıyla kristal olarak üretilmiştir ve üzerinde altın kaplama bulunuyor.

5. Ralph Lauren Notorius (3,540$)

Ralph Lauren Notorius parfüm

Parfümün tanınmasını sağlayan ilk kişi model Laetitia Casta’dır. Parfümün muhteşem bir şişesi bulunuyor. Çok değer verilerek ve özel tasarımcısıyla yapılan bu parfüm şişesi, kullanıcıları içinde farklılık kazandırıyor. Özel formülü olan bu parfümü satan şirket, Harrods perakende şirketi olarak biliniyor.

 6. Les Larmes Sacrées de Thebes (6,800$)

Les Larmes Sacrées de Thebes parfüm

Parfümün içeriğinde piotenk biber ve diğer türden baharatlar bulunuyor. Özellikle mısırı yansıtan bir koku olarak tasarlanan bu özel parfümün 2 çeşit boyu bulunuyor. Büyük boy ve çanta boyu olarak satışı gerçekleşiyor.

7.Clive Christian (215,000$)

Clive Christian parfüm

Dünya üzerinde en nadir bulunan parfümün tasarımcısı sadece 10 şişelik üretim gerçekleştiriyor. Parfümün içerisinde limon, karanfil, bergamut, asilbent ve kakule bulunuyor. Clive Christian parfüm şişesi sadece elmastan oluşuyor. Bu nedenle dünyanın en pahalı ikinci parfümü unvanını kazanıyor.

8. Bvlgari Opera Prima (200.000€)

Bvlgari Opera Prima parfüm

Dünyanın en pahalı parfümü Opera Prima, içeriğinde bulunan koku ve şişe tasarımı ile birlikte zirve de yer alıyor. DanielaAndrier tarafından tasarımlanan bu harika parfümün içerisinde portakal çiçeği, limon, misk ve farklı çiçek aromaları bulunuyor. Ayrıca şişenin üzerinde tam 25 karatlık elmas, 250 karatlık sitrin ve 4.45 karatlık ametist yer alıyor.