Duş Başlığı Nasıl Temizlenir

Duş alamak bir çok insan için keyifli bir durumdur. Duş alırken duşun keyifli olmasını en çok etkileyen faktör duş başlığının randumanlı bir şekilde çalışıyor olmasıdır. Duş başlığı fiskiyesinde suyunyayılmasında sorunlar varsa duş başlığı fiskiyesinin bkirlenmiş olasığı yüksektir. Bu yazımızda sizlere duş başlığı nasıl temizlenir? sorusuna cevap vereceğiz.

Duş Başlığı Nasıl Temizlenir?

Duş başlığını temizlemek için yapılacak işlemleri adım adım anlatacağız.

-Duş başlığınızı temizlemek için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Evde temizlik çözümü oluşturmak için  eşit miktarda su ve beyaz sirkeyi  karıştırın. Sirke mineral birikintilerini çözerek parçalar.

-Su ve sirke karışımını yaptıktan sonra, duş başlığına uygulayabilrisiniz. Duş başlığınızı sökerek bu işlemi yaparsanız daha detaylı bir temizlik yapmış olursunuz. Duş başlığını çıkarılamayan türde ise başlığı bir poşete geçirin ve karışımı poşetin içine dökerek poşetin etrafını bantlarla bağlayın.

-Duş başlığı birkaç saat çözelti ile temas halinde olmalıdır. Çözeltinin duş başlığı ile yeterince temas olduna emin olmanın en iyi yolu, gece yatmadan hemen önce işlemi yaparak sabaha kadar duş başalığı ve karışımı baş başa bırakmaktır.

-Sabaha kadar sirkeli suda kalan duş başlığını artık su ile temizleyerek sirkelerden arındırmak gerekir. Duş başlığını kalan mineral kalıntılarını temizlemek için bol normal su ile bir sünger veya diş fırçası ile temizleyin.

-Yıkama işlemi bittikten sonra başlığınızı kurulayın ve kullanmaya başlayın.

Bu temizlik işlemini zaman zaman yapmalısınız. Duş başlıkları genelde şehrinizin şebeke suyu kireç oranına göre tıkanıklık gösterir. Bu nedenle duş başlığını temizleme zamanını gözlemelerinize göre kendiniz belirlemelisiniz.