Enerji İçeceği Kilo Aldırır Mı?

Enerji içeceği kilo aldırır mı sorusu, hiç kuşkusuz uzun zamandır merak edilen ve sık sık araştırılan konuların başında gelmektedir. Bilindiği üzere enerji içecekleri, dünya genelinde oldukça popülerdir. Hemen hemen birçok kişi, günde en az 1 tane de olsa enerji içeceği tüketmektedir.

Her ne kadar bu içecek türü zararsız gibi görünse de içerdiği besin değerleri nedeniyle kişilerde, bazı soru işaretlerine de neden olabilmektedir. Gazlı ve gazsız olarak satılan bu içeceklerin içerisinde 12G şeker (100Ml) bulunmaktadır. Oldukça yüksek olan şeker değeri nedeniyle zaman içerisinde çeşitli sağlık sorunları oluşabilmektedir. Peki, enerji içeceği kilo aldırır mı?  

Enerji İçeceklerinin Besin Değerleri Nelerdir?

Enerji İçeceklerinin Besin Değerleri

Enerji içeceklerinin besin değerleri, aslında markadan markaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat, ortalama 100 ml bir miktara sahip olan bu içeceğin içerisinde şu besin değerleri bulunmaktadır.

  • Enerji içeceği 45 kalori miktarına sahiptir.
  • Bu içeceklerin içerisinde 27 mg sodyum ve 3 mg da potasyum bulunmaktadır.
  • Bir enerji içeceğinde olan şeker miktarı ise 12 g olarak açıklanmıştır.
  • Tüm bunların yanı sıra enerji içeceklerinde ortalama 0.3 protein miktarı ve 31 mg kafein de bulunmaktadır.

Enerji İçeceği Kilo Aldırır Mı?

Enerji İçeceği Kilo Aldırır Mı

Enerji içecekleri temel de kişilere kilo aldırmaz. Fakat, enerji içeceği tükettiği halde sürekli hareketsiz bir yaşam süren kişiler, başta kilo problemi olmak üzere birçok sağlık sorunu ile karşılaşabilir.

İlgili: Kola İçmek Kilo Aldırır Mı?

Enerji içeceklerinin içerisinde yer alan yüksek kalori ve şeker miktarı nedeniyle kilo almamak için mutlaka hareketli bir yaşam sürmelisiniz. Ayrıca, altta yatan herhangi bir sistematik bir hastalığınız varsa bu içeceklerden de uzak durmanız oldukça önemlidir.

Şekersiz Enerji İçeceği Kilo Aldırır Mı?

Şekersiz Enerji İçeceği Kilo Aldırır Mı

Şekersiz enerji içeceği, kişilere kilo aldırmamaktadır. Eğer, herhangi bir rahatsızlığınız yoksa bu içeceği gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Powerade Kilo Aldırır Mı?

Powerade Kilo Aldırır Mı

Powerade isimli enerji içeceğinin içerisinde 75 kalori (500 ml) bulunmaktadır. Özellikle spor yaparken kullanılan bu enerji içeceği kişilere kilo aldırmamaktadır. Fakat, içerdiği kalori miktarı nedeniyle ilerleyen zamanlarda kilo almamak için mutlaka aşırı tüketimden kaçınmalısınız.

RedBull Enerji İçeceği Kilo Aldırır Mı?

RedBull Enerji İçeceği Kilo Aldırır Mı

RedBull enerji içeceğinin fazla tüketilmesi nedeniyle kilo alabilirsiniz. Fakat, severek tükettiğiniz bu içecek nedeniyle kilo almak istemiyorsanız şekersiz RedBull içebilir ve kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Enerji İçeceği Faydaları Nelerdir?

Enerji İçeceği Faydaları

Enerji içecekleri faydaları ile son derece dikkat çekiyor. İşte, dünya genelinde oldukça popüler olan bu içeceklerin çeşitli faydaları…

  • Enerji içeceği tüketen kişiler, gün boyu yüksek bir performansa kavuşabiliyor.
  • Düzenli olarak tüketildiğinde yağ yakımını hızlandıran bu içecek türü, aynı zamanda kişilerin stresini ve yorgunluğunu da alıyor.
  • Tüm bunların yanı sıra zihinsel olarak kişileri dinç durumuna getiren bu içecek türleri, vücutta bulunan taurin seviyesini de ciddi anlamda düşürüyor.

Yukarıda da görüldüğü üzere enerji içecekleri, oldukça faydalı içecek türlerinden biridir. Fakat, gereğinden fazla tüketilmesi nedeniyle kişilerde kilo problemi olmak üzere birçok sistematik hastalığı da tetikleyebilmektedir.

Enerji içeceği kilo aldırır mı sorusunu sizler için yukarıda kapsamlı olarak yanıtladık. Sizlerde enerji içeceği kilo aldırır mı yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgilere ulaşabilir ve aynı zamanda enerji içeceklerinin faydalarını öğrenebilirsiniz.