Ev Yapımı Dudak Bakım Maskeleri

Gülümserken veya insanlarla sohbet ederken, çatlamış veya kanayan bir dudağınız olduğu için herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? İnsanlarla görüşmelerinizde her seferinde ağzınızı örtme ihtiyacı hissediyor musunuz? O zaman dudaklarınızı nemlendirme ve onlara ihtiyaç duydukları vitaminleri vermenin tam zamanı.

Çatlamış dudaklar ağrılı ve kötü görünümlü olabilir. Mevsim ne olursa olsun, yumuşak ve hassas doğaları nedeniyle dudaklarınız her zaman savunmasızdır. Piyasada her türlü pahalı ve ticari dudak bakım ürünlerini zaten denemiş olsanız da, iyi bir dudak terapisi için tüm doğal bileşenlerden faydalanmanız en iyisidir. İşte sizin için dudaklarınızı her zamanki gibi güzel hale getirecek ev yapımı dudak maskelerine ait kolay bir rehber.

Hindistan Cevizi ve Ballı Dudak Maskesi

bal maskesi

Hindistan cevizi ve bal sadece cildinizde değil dudaklarınızda da harikalar yaratır. Dudaklarınızınşiddetle ihtiyaç duyduğu güzellik ve beslenmenin mükemmel bir kombinasyonu için bu karşım çok değerlidir.

Maskeyi hazırlamak için tek ihtiyacınız olan organik bal ve hindistancevizi yağındanbirer yemek kaşığı miktarıdır. Bunları biraz esmer şeker ve biraz ılık suyla karıştırabilirsiniz.

Karışım bir macun kıvamını aldıktan sonra, yaklaşık 3 dakika boyunca dudaklarınıza hafifçe ovalayarak masaj yapın. Son olarak, maskeyi yıkayabilir ve ölü ve kuru hücrelerin çıkarıldığını ve dudaklarınızın her zamankinden daha pürüzsüz olduğunu görebilirsiniz.

Kahve Ve Balİle Dudak Maskesi

kahve maske

Diğer maskelerle benzer şekilde, öğütülmüş kahve ve balın her biri için bir yemek kaşığı kadar alabilirsiniz. Macun kullanıma hazır olana kadar iyice karıştırın. Dudaklarınıza uygulayın ve 2 dakika boyunca hafifçe masaj yapın. İki dakika kadar da daha beklettikten sonra su ile durulayabilirsiniz. Zamanla dudaklarınızın görünümünde önemli bir değişiklik fark edeceksiniz.

Gül Yaprakları Ve Sütle Dudak Maskesi

gül maske

Yukarıdaki iki maske tarifi cilt üzerinde biraz zorlayıcı etki gösterse de, bunlara alternatif olan gül yaprakları ve süt kombinasyonu gibi daha yumuşak bir bakım fırsatı sunar. Süt ve gülün her ikisi de cilt bakımı için dekullanılabilirkensöz konusu dudaklar olduğunda çok daha iyi etki gösterirler.

Süt ve gül yaprağı dudak bakım maskesini hazırlamak için, bir çorba kaşı kadar sütün içine 3 veya 4 yaprak gül atarak blender ile karıştırmanız yeterlidir. Karılım hazır olduktan sonra dudaklarınıza uygulayın ve bir dakika kadar bekletin. Son olarak, normal suyla yıkayın. Ardından kalıcı bir etki için dudak nemlendiricisi uygulanabilir.