Evde Fare Nasıl Yakalanır, Fare Hangi Kokudan Kaçar? | 2021

Evde fare nasıl yakalanır konusu, oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Her ne kadar fareler son derece sevimli canlılar gibi görünse de birçok hastalığı da üzerinde taşıyabilmektedir. Hatta kemirgen yapıları nedeniyle hem sizlere hem de eşyalarınıza kolaylıkla zarar verebilecek bir potansiyele de sahiptir.

Bu sebeplerden ötürü birçok kişi fareden korkmakta ve onları yakalamak için çeşitli yöntemleri denemektedir. Peki evde fare nasıl yakalanır, fare hangi kokudan kaçar? Dilerseniz, son derece merak edilen ve sık sık araştırılan bu sorunun yanıtını gelin en ince ayrıntısına kadar birlikte inceleyelim.

Tüm Yönleriyle Evde Fare Nasıl Yakalanır?

Tüm Yönleriyle Evde Fare Nasıl Yakalanır

Eve giren fare nasıl yak alanır

, hiç merak ettiniz mi? Cevabınız evet ise bu içeriğimiz tam size göre. İşte, evde fare nasıl yakalanır sorusunun yanıtı…

  • Evde fare yakalayabilmek için kedi besleyebilirsiniz. Hiç kuşkusuz kediler, oldukça yüksek av kabiliyetine sahip olan canlılardan biridir. Yüksek av kabiliyetine sahip olan bu canlılar, doğaları gereği fareleri oldukça kısa bir süre içerisinde yakalayabilir.
  • Fare kapanları, sizler için çözüm olabilir. Fare kapanının içerisine peynir koyabilir ve evinizde yer alan tüm fareleri kolaylıkla yakalayabilirsiniz.
  • Büyük fareler nasıl yakalanır diye düşünüyorsanız hiç dert etmeyin. Boyut olarak büyük olan fareleri yakalayabilmek için evin bazı noktalarına patates püresi yerleştirebilirsiniz. Patates püresini yiyen farelerin mideleri, kısa süre içerisinde genişleyecek ve patlayacaktır.
  • Sert yapıda olan malzemeleri alarak evinizde yer alan çatlak alanları doldurabilirsiniz.
  • Ayrıca, evinizi temiz tutabilir ve kırıntı artıklarını temizleyerek farelerin yiyecek bulmasını engelleyebilirsiniz.
  • Tüm bunların yanı sıra evin belli bölgelerine amonyak dökebilir, nane koyabilir, karanfil, karabiber ve elma sirkesini serpebilirsiniz. Zira fareler, bu besinlerden nefret etmekte ve kısa süre içerisinde bulunduğu bölgeden uzaklaşmaktadır.

Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır?

Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır

Fare saklandığı yerden son derece kolay ve pratik bir şekilde çıkartılabilir. Fareyi yuvasından çıkarabilmek için peynir koyabilir ya da yuvasına karanfil atarak onun çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır?

Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır

Yapışkan bant kullanarak, evinizde bulunan fareleri oldukça kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Bunun için özel olarak satılan fare bantları satın alabilir ve farelerin olduğu bölgelere koyabilirsiniz.

Fare Hangi Kokudan Kaçar?

Fare Hangi Kokudan Kaçar

Evde fare nasıl yakalanır sorusunun bir diğer cevabı ise hiç kuşkusuz Amonyak kokusudur. Amonyağı evinizin belirli köşelerine dökebilir ve farenin kaçmasını sağlayabilirsiniz. Zira fareler, amonyak kokusunu daha büyük yırtıcının idrarı zannetmekte ve kendini güvenceye alabilmek için bölgeden uzaklaşmaktadır.