Evde Fondöten Nasıl Yapılır?

İçerisinde birden fazla etken maddesi yer alan malzemelerin yerine doğal fondöten yapabilmek mümkündür. Makyaj sektörü oldukça geniş bir bölümdür. Fondötende kişilerin gün içerisinde sıklıkla kullanmayı tercih ettiği malzemeler arasında yer alır. Ancak içeriği çoğu zaman temiz olmayan bu maddeler cilde zarar vermektedir.

Fabrika üretimi ile oluşturulan ürünlerin kullanımı bırakılarak doğal yöntemler ile bir sonuç elde etmek mümkündür. Yüzde bulunan leke ve izlerin kapatılmasına yardımcı olacak olan bu ürünü birkaç farklı tarif ile elde etmek olanaklıdır. Evde bulundurduğunuz temel malzemeler ile deneme yaparak istenen düzeyde sonuçlar elde edebilirsiniz. Üstelik içeriğinde ne olduğunu bilmenin rahatlığını da oluşturabilirsiniz.

Evde Fondöten Yapımı Adımları

Evde fondöten yapma işlemi için birkaç malzemeye ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda tarif sayısı da birden fazladır. Bundan dolayı lazım olan malzemelerde değişiklik olabilmektedir. Yazıda sizlere sunacağımız adımlar için temin edilmesi kolay ihtiyaçlar bulunmaktadır. Bu sayede doğal bir şekilde fondöten elde edilebilmektedir.

Evde Fondöten Yapımı

Malzemeler

  • Kakao,
  • Vücut losyonu,
  • Bebek pudrası

Bebek pudrasından fondöten yapımı özellikle araştırılmaktadır. Başlangıçta yapacağınız kabın içerisinde yarım çay kaşığı kakao ekleyin. 1.5 çay kaşığı bebek pudrası ekleme yapın. İyice karıştığından emin olana dek karıştırın. Sonrasında 1 çay kaşığı vücut losyonunu ekleyip kıvam almasını sağlayın. Renk tonunuza göre kakao eklemesi yapmalısınız.

Pudradan Fondöten Yapımı Faydaları Nelerdir?

Doğal fondöten elde etmenin birden fazla avantajı bulunmaktadır. Elde edilecek ilk avantajlardan birisi maddi açıdır. Piyasada yer alan fondötenler markalarına göre değişiklik gösterir. En düşük fiyatı bile oldukça pahalı olabilmektedir. Ancak evde birkaç malzeme ile yapacağınız makyaj malzemesi ile yüksek miktarda kâr elde edebilirsiniz.

Faydalarından diğeri ise içerisinde ne olduğunu bildiğiniz güvenilir bir ürün elde etmektir. Makyaj sektöründe bulunan ürünler içerisinde çoğu zaman vücut için zararlı etken maddeler bulunur. Ev ortamında üreteceğiniz malzemelerde alkol ve türevi yer almayacaktır. Bu sayede özellikle yüzünüzde zararı olabilecek bir durumla karşılaşmanız mümkün değildir.

Doğal fondöten konusunda diğer avantajlı durum ise dilediğiniz zaman malzemeyi elde etmektir. Özellikle küçük şehirlerde ve ilçelerde istenen zamanda makyaj malzemesine erişmek mümkün değildir. Ancak evde oluşturacağınız ürünü dilediğiniz durumlarda elde edebilirsiniz. Bu sayede kişilerin bekleme ve sipariş durumları da ortadan kalkar.