Evi Yazlığa Çevirmek İçin Şu Yöntemleri Yapabilirsiniz!

Ev bizlerin en önemli yaşam alanlarını oluşturur.Bu yaşam alanlarımız ise bizlerin zevklerine göre tasarlanır. Eğer bu sene tatile gidemiyorsanız evi yazlığa çevirmek adına bazı uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde evinizde yazlık havası oluşacak ve huzur dolu günler geçireceksiniz. Öyleyse buyurun hep birlikte bu yöntemleri detaylı olarak inceleyelim.

Evi Yazlığa Çevirmek İçin Halıları Kilimlere Dönüştürün

Kışlık olan kalın ve yünlü halılarınızın kaldırma zamanı artık geldi. Yazlık havasını kazandırmak istediğiniz evinize ince kilim tarzında halılar koyun. Bu şekilde temizlik açısından da yükünüz hafiflemiş olacak. Böylece evi yazlığa çevirmek kaçınılmazdır.

Evi Yazlığa Çevirmek İçin Koltuk Örtülerinden Kurtulun

Kış aylarında oturma odanızda ya da salonunuzda örtüler kullanıyorsanız, yaz ayları geldiğinde bu örtüleri bir an önce kaldırmanız gerekiyor. Böylece koltuklarınız ferah görüneceği gibi kış mevsiminden kalan izler yok olacaktır.

yazlık koltuk

Rengârenk Kırlentlerden Yararlanın

Salonunuz için küçük dokunuşlar yapmanın vakti yaz mevsiminin gelmesiyle başlar. Yaz ayı tüm insana sunmuş olduğu pozitif enerji sayesinde seçimlerinizde mutlaka cıvıl cıvıl olmalıdır. Koltuk takımlarını değiştirip masraf yapmak zor olacağı için kırlentleri değiştirerek salon için çok başka bir hava katılabilir. Evi yazlığa çevirmek için önemli bir detaydır.

Hobi İle Çok Farklı Atmosfer Yaratın

Genel olarak yazlığa giden kişilerin evlerinde boyanmaya veya bakım görmeye ihtiyacı olan eşyalar olur. Haliyle bu durum zaman içerisinde bir hobiye dönüşür. Evde olacağınız yaz aylarında güzel bir tuval alarak hayalinizde olan resmi tabloya aktarabilir veya ihtiyacınız olan bir ahşap kutuyu boyayarak farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Böylece eviniz farklı dekorasyon

ile daha pozitif enerji katacak.

evi yazlığa çevirmek

Bahçe veya Balkon Tarzını Değiştirin

Evinize farklı bir dekorasyon sunmak istediğiniz zaman bahçe ve balkon ilk akla gelen yerler olarak belirir. Bolca yeşilliğin olduğu bahçede ya da balkonda sabah kahvesini içmek çok farklı bir hava sunacaktır.

Balkonunuz için çim halı siparişi verebileceğiniz gibi ufak boyutlu saksılar içerisine sardunya, karanfil ya da ortanca ekebilirsiniz. Bu çiçekleri gün aşırı sulamak sizler için meditasyon etkisi verecektir.

Bahçe ya da balkon takımınızı ise açık renge boyayarak üstüne renkli kırlentler koyarak çok güzel bir değişim gerçekleştirebilirsiniz.