Fast Sistemi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Fast sistemi, 2021 yılının en popüler bankacılık işlemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Geçtiğimiz aylar içerisinde kullanıma açılan bu sistem sayesinde kullanıcılar, herhangi bir zaman dilimini takılmadan kolaylıkla para transferi yapabilmektedir. Kısa süre içerisinde popüler olan bu yöntem, hemen hemen tüm bankalarda bulunmaktadır.

Fonların anlık ve sürekli transferi olarak da adlandırılan Fast ödeme yöntemi, kolay adres tanımlama sistemiyle entegredir. Kullanıcılar, kolay adres tanımlama işlemlerini yaparak bu ödeme yöntemini kolaylıkla kullanabilmektedir. Peki Fast sistemi nedir, nasıl kullanılır, limiti ne kadardır?

Fast Sistemi Nedir?

Fast Sistemi Nedir

Fast sistemi, kişilerin 7 gün 24 saat boyunca bankalar arası para transferi yapabileceği oldukça özel bir ödeme yöntemidir. 2021 Yılı içerisinde kullanıma açılan bu ödeme yönteminde IBAN kullanılmamaktadır.

Kullanıcılar adreslerini, telefonlarını, mail bilgilerini, kimlik numaralarını, vergi veya pasaport numaralarını sisteme girerek para transfer işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilmektedir.

Yenilikçi bir finans sistemi olarak adlandırılan Fast ödeme yönteminde para transfer süresi 25 saniye olarak açıklanmıştır. 25 Saniyeden uzun süren transferler, banka tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

Fast Nasıl Kullanılır?

Fast Nasıl Kullanılır

Fast ödeme yöntemini kullanabilmek için öncelikli olarak kolay adres tanımlama sisteminde yer alan işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Söz konusu işlemleri tamamladıktan sonra para transferi için bankanızın internet şubesine veya mobil bankacılık işlemine girerek saniyeler içerisinde bu ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

Fast Limiti Ne Kadar?

Fast Limiti Ne Kadar

Fast ödeme yöntemi limiti, 2021 yılının ilk aylarında 50 TL olarak açıklanmıştır. Fakat, gelen yoğun talepler nedeniyle limit 1000 TL’ ye kadar yükseltilmiştir. Kullanıcılar, alınan karar doğrultusunda tek seferde 1000 TL’ ye kadar para transferi gerçekleştirebilmektedir.

Fast Ödeme Sisteminin Sunduğu Avantajlar

Fast Ödeme Sistemi

Fast ödeme sistemi, kullanıcılarına oldukça önemli avantajlar sunmaktadır. İşte, 2021 yılı içerisinde hayatımıza giren yeni ödeme yönteminin sunduğu avantajları…

  • Kullanıcılar, bu yöntemi kullanarak 7 gün 24 saat boyunca para transfer işlemi yapabilmektedir.
  • Son dönemlerde oldukça popüler olan bu yöntemde yapılan para transferleri sadece 25 saniye içerisinde gerçekleşmektedir.
  • Fast ödeme sistemi sayesinde IBAN bilgisine gerek duymadan para transferi yapılabilmektedir.
  • Fast ödemeleri hem mobil bankacılık uygulamalarından hem de bankaların internet şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir.
  • Bireysel kullanıcıların yanı sıra Fast ödeme yöntemi işletmeler tarafından da son derece kolay ve pratik bir şekilde kullanılabilmektedir.

Fast ödeme sistemi avantajları nelerdir sorusunun yanıtını sizler için yukarıda cevapladık. Sizlerde kolay adres tanımlama işlemlerini tamamlayarak bu ödeme yöntemini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.