Feng Shui Nedir Nasıl Uygulanır?

Feng Shui, Çin kültürü olmasının yanı sıra 5 bin yıllık geçmişe sahiptir. İnsan evinde huzurlu olmak ister bu bağlamda Feng Shui tekniği, kelime anlamı olan rüzgâr ve su tarafından yayılan enerjinin ev ortamına taşınabilmesi anlamını taşır. Bu teknikteki en önemli şey ise uyum olur.

Feng Shui Nedir?

Kelime anlamı olarak rüzgâr ve su anlamına gelen Feng Shui, doğadaki renkler ve enerjinin insanın ortamı ile uyumlu hale getirilmesi demektir. Feng Shui kısaca insanın her şey ile uyumu anlamına gelir. Doğa ile uyum, yaşanılan ortam ile uyum ve eşyalar ile uyum gibi

Bu teknikteki amaç ise insanın hayatına sağlık, mutluluk, pozitif enerji ve huzuru çekmektir. Bu teknik, hayatta sahip olmak istenen şeylerin anahtarı konumunda olur.

Feng Shui Nasıl Uygulanır?

Feng Shui felsefesi ilk çıktığında iletişim için yapılıyordu günümüzde ise evde huzurlu ortamı yakalayabilmek için uygulanıyor. Feng Shui inanış gereği renkler ve eşyalar insanlar ile iletişim halindedir ve insanlar ile iletişim kurarak kişinin rahatlamasını sağlar. Bu inanış özellikle son zamanlarda oldukça fazla kullanıcı bulmuştur

Feng Shui Uygulama Özellikleri

Feng Shui uygulaması temel özelliklere sahip olur. Öncelik ile bulunulan ortam ne kadar aydınlık olursa inanışa göre o denli iyi olur. Bir odada tüm renklerin varlığı ile doğanın verdiği enerjinin daha çok hissedildiğine inanılır. Odanın ferahlığı konusunda ayrıca aynalar önem taşır. Odada muhakkak ayna olmalıdır.

Odada yaşam sesinin olması gerekir. Bu ses bazen alarm sesi bazen de bir müzik olabilir. Bulunulan ortamın ayrıca renkli olması da önem taşır. Odada olan eşyaların canlı renklerden seçilmesi gerekir. Feng Shui ayrıca hayvan dostudur. Küçük sevimli dostların ya da farklı hayvanların ev ortamında olması kişiye huzur verir.

Hayvanın yanı sıra bitkiler de yaydıkları hoş kokular ve rengârenk çiçekleri ile ortama canlılık katar.

Elektronik cihazlar da bu sistemde yerini alır. Ortam içinde bulundurulmasını reddedilmiyor. Evin tavanında asılı duran nesneler de iç huzur anlamında önem taşır. Kişiyi rahatsız etmeyecek yerlere konulabilir.

Çin inanışında bulunan heykeller, kişinin yalnız olmadığını simgeler bu neden ile bulunulan ortamda heykel kullanılması özelliği bulunur ayrıca bambudan yapılan kılıçlar da bu inanışın bir özelliği olur. Bambu uzun ömürlü kılıç ise gücü simgeler buradan anlaşılacağı gibi uzun yıllar oluşabilecek bir güven duygusu kişide oluşacaktır.