Gizemli Bölge Bermuda Şeytan Üçgeni ve Olayları

Yıllardır bilim insanları tarafından gizemi açıklanamayan ‘Bermuda şeytan üçgeni’ sırrı birçok olaya ev sahipliği yapmıştır. Çok eski zamanlara dayanan ve bir türlü açıklanamayan doğaüstü olaylar sonunda açıklığa kavuştu. Yıllar önce yaşamış coğrafyacı ve keşif yapan bireyler tarafından da bu alana dönük yaptıkları açıklamalar oldukça kafa karıştırıcıydı.

Şeytan üçgeni olarak da bilinen bölge üç ayrı alanın kesişimi ile oluşur. Uç bölgelerinde Florida, Bermuda ve Puerto Rico bulunan alan üçgen bir şekilde birleşir. Atlantik Okyanusu içerisinde yer alan bu bölgede binlerce gemi ve uçak kazaları yaşanmıştır. Kazalara dönük tek bir ipucu ve kalıntı bulunmaması ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Sınırlarında Esrarengiz Kazalar

Bermuda Şeytan Üçgeni gizemi

Bermuda şeytan üçgeni bölgesinin bu derece bilinir hale gelmesinde en etkili olan kaza 1945 yılında rapor haline getirildi. ‘Flight 19’ adı verilen uçak seyir rotasında ilerlerken bir anda göstergelerden kayboldu. Uçak ile iletişim kesildi, içerisinde bulunan pilot ve yolculardan hiçbiri bulunamadı. Okyanus içerisinde insan kalıntısına denk gelmemek olası olarak düşünebilirsiniz ancak devasa boyuttaki uçaktan da tek bir kalıntı bulunamadı!

Uçak kazalarının yanı sıra bu bölgeden geçmesi gereken gemilerde de aynı durumlar yaşandı. Boyutu ne olduğu fark etmeksizin büyük gemiler dahi şeytan üçgenine geldiği anda irtibat kesiliyordu. Bir geminin batmasına yönelik olabilecek en büyük etken dalgalar olduğu düşünülse de tam olarak bir açıklık günümüze kadar getirilmemişti.

Bermuda Şeytan Üçgeni cristof

Eski kaşif ve gezgin Kristof Kolomb’a ait Bermuda şeytan üçgeni

bölgesine dair bazı raporlar da olayın ilginçleşmesini sağladı. Geçmiş zamanda yaptığı keşifler sırasında aldığı notlar arasında bu alana dair bazı bilgiler bulunmaktadır. Alan üzerinde ‘tanımlanamayan cisimlerin’ uçtuğuna ve bulunduğu konusunda bilgilendirme de buluna Kolomb, doğaüstü olaylar konusunda iddiaları bu anlamda güçlendirdi.

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Çözüldü! Şeytan Üçgeni Sırrı Nedir?

Günümüzdeki teknolojinin geçmişe nazaran gelişmesi şeytan üçgeni hakkında olan esrarengiz perdenin ortadan kalkmasını sağladı. Bölge üzerinden geçen sıcak su akıntısının eritmesi ile ortaya çıkan ‘Hidrat’ gazı gelişen kazaların sebebi olarak gösterildi. Gemilerin boyutu ne olursa olsun bu alana geldiğinde suyun kaldırma kuvveti yok olduğundan bir girdabın derinliklerine kapılmaktadır.

Bermuda

Bermuda şeytan üçgeni sahasında oluşan uçak kazaları da ‘Hidrat’ maddesinin sıcak su akıntılarıyla eritilmesi sonucu havanın üst katmanlarına ulaşması ile açıklanıyor. Bu madde havanın yoğunluğunu azaltarak havadaki oksijen miktarını düşürüyor. Bu durumla karşı karşıya kalan uçakların düşmesi de kaçınılmaz oluyor.