Guinness Rekorlar Kitabı Tarihindeki En Tuhaf Rekorlar

Hemen herkesin hayranlıkla takip ettiği Guinness Rekorlar Kitabı rekortmenleri her zaman dikkat çekmeyi başarmıştır. Guiness Rekorlar Kitabı 2020 yayınlanır yayınlanmaz en tuhaf rekortmenler listesini tekrar düzenledik. İşte, en uzun sakala sahip kadından en uzun tırnakları olan kadına Dünya rekorları tarihindeki en tuhaf rekorlar!

Guinness Rekorlar Kitabı Tarihindeki En Tuhaf Rekorlar

Dünyanın her yerinden milyonlarca takipçisi olan Guinness Rekorlar Kitabı sıralamaları bu yıl da heyecanla beklendi. İşte, en garip rekortmenler ve rekora koştukları özellikleri!

1 – En Uzun Sakallı Kadın

en uzun sakallı kadın

Listemizin ilk sırasında şüphesiz ki en sıra dışı rekortmenlerde biri yer alıyor. Ünlü kadının ismi Vivian Wheeler ve rekor kırdığı özelliği tam 27.9 cm boyundaki sakalı. Evet, yanlış okumadınız. Wheeler, etrafındakilerin ve özellikle babasının sözlerine kulak asmadan 1993 yılından beri tıraş olmayarak rekorlar kitabına adını yazdırmayı başarmıştır.

2 – Guinness Rekorlar Kitabı Rekortmeni Dünyanın En Çok Doğuran Kadını

dünyanın en çok doğuran kadını

Guinness Rekorlar Kitabına girenler arasında en sıra dışı rekortmenlerden biri de 1725 ile 1765 yılları arasında toplam 69 canlı bebek dünyaya getiren Rus Valentina Vassilyeva isimli kadındır. 69 çocuğun içerisinde 4 tane dördüz, 7 tane üçüz ve 16 ikizin olması oldukça şaşkınlık vericidir.

3 – Dünyanın En Uzun Tırnaklı Kadını

dünyanın en uzun tırnaklı kadını

Dünyanın en ilginç rekorları arasında yer alan Lee Redmond 1970 ile 2009 arasındaki yıllarda tırnaklarını hiç kesmemesi ile tanınmaktadır. Günlük yaşamını idame ettirmenin çok sayıda yolunu bulan kadın, en ilginç rekorlar arasında yer almaktadır. 2009 yılında çok kötü bir trafik kazasında hayatını kaybeden kadın Guinness Rekorlar Kitabı’na girenler arasında büyük bir iz bırakmayı başarmıştır.

4 – Dünya Rekorları Arasında En İlginçi En Uzun Dilli Kadın

en uzun dilli kadın

Dünya rekorları arasında en ilginç ve sıra dışı rekortmenlerden biri de yarışa Almanya’dan Annika Irmler ve 7 cm boyundaki dilidir.

5 – Dünyanın En Uzun İnsanı

dünyanın en uzun adamı

Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Türkler

arasındaki Sultan Kösen dünya rekorları sıralamalarında birden fazla kulvarda rekor kırmıştır. İlk rekoru, 2 metre 51 cm boyunda olmasıdır. İkinci rekoru 27.5 cm boyunda ellerinin olmasıdır ve son rekoru ise 36.5 cm boyundaki ayaklarıdır. Yani dünyanın en uzun adamı aynı zaman dünyanın en uzun elleri ve ayaklarına sahiptir.

6 – Dünyanın En Siyah Tenine Sahip Kadın

dünyanın en siyah tenli kadını

Karanlığın kraliçesi olarak adlandırılan Nyakim Gatwech, en ilginç rekorlar arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

7 – Dünyanın En Uzun Bacaklı Kadını

dünyanın en uzun bacaklı kadını

1971 yılında Rusya’da doğan Svetlana Pankratova tam 132 cm boyundaki bacakları ile dünya rekorları listesinde yer almayı başarmıştır. Eski bir basketbolcu olduğu bilinen Pankratova aynı zamanda 46 numara ayakkabı giymesi ile de dikkat çekmektedir.

8 – Dünyanın En Elastik İnsanı

Guinness Rekorlar

Guinness Rekorlar tarihine yazılanlar arasında önemli bir yere sahip olan Gary Turner Dünyanın en elastik insanı olması ile tanınıyor. Cildi tam 15.87 cm kadar esneyebilen Turner, dünya rekorları arasında önemli bir yere sahiptir.

9 – Dünyanın Göz Kapakları ile En Fazla Yükü Çekebilen İnsanı

göz kapakları ile en fazla yük çeken insan

Dünyanın en ilginç rekorları arasında yine çok ilgi çekici ve bir o kadar tehlikeli olanlarından birini yapan Chayne Hultgren, Avusturya’da yaşıyor. Göz kapakları ile 411 kg 400 gram ağırlık taşıyan Hultgren hem çok fazla takip edildi hem de yaptığı şeyden çok korkuldu.

10 – Dünyanın Yüzüne En Çok İğne Batıran İnsanı

yüzüne en fazla iğne batıran insan

Gün geçmiyor ki bir ilginç rekor daha kırılmasın. Dünyadaki en ilginç rekorlar arasında yer alan bu adam 11 Nisan 2009 tarihinde yüzüne toplam 2009 iğne batırarak dünya rekorunu kırdı.