İyi Bir Ruh Halinede Olmanın Yolları

İnsan kendini her zaman iyi hissetmez, bazen bitkin ve hiçbirşey yapmak istemidiğimiz zamanlar olur. İnsanın her günü aynı olmaz, bazen yorgunluk, belki stres yada sadece üzüntülü olur. Nedenini her zaman bilemeyebiliriz. Kötü ruh halinde olduğumuz zamanlar için kendimizi iyi bir ruh halinde olmak için yapabileceklerimiz vardır. Tek yapmanız gereken kendinizi iyi hissstemek için bazı adımlar atmaya kararlı olmaktır.

İyi bir ruh Halinde Olmak için Atılacak Adımlar

En Sevdiğiniz Müzikleri Dinleyin

müzik dinlemek

Kendinizi kötü hissettiğinizde yapabileceğiniz en şeylerden biri sevdiğiniz ritimsel müzikler dinlemektir. Sizi buhrana sokacak müzikler yerine eğlencekli harektli ve ritim tutabileceğiniz müzikler dinleyin. Slow duygusal müziklerden uzak durun. Unutmayın, müziği kendinizi daha iyi hisstemek için dinleyin ve tercihlerinizi ona göre yapın. Sizi müzikle dans ettirecek ve ayağa kaldıracak şarkılar tercih edin.

Dışarı çıkın ve Arkadaşlarınızla Buluşun

arkadaşlarla buluşma

Moraliniz bozuk  olmasa bile ortam değişikliği her zaman insana kendini iyi hissettirir. Canınız sıkkın olduğunda dışarı çıkmak her insana iyi gelir ve kendini iyi hissettirir.  İster moraliniz bozuk olsun ister canınız sıkkın olsun her iki durumda da, arkadaşlarla buşup dışarı çıkmak, moralinizi veya canınızı sıkan konudan sizi uzaklaştırır ve daha eğlenceli şeylere odaklanmanıza yardımcı olur. Özellikle en sevdiğiniz mekanlara gitmek size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Sorununuz Hakkında Konuşun

sorununuz hakkında konuşun

Canınızı sıkan konuyu kendi içinizde yaşamak her zaman moralinizin bozuk olma durumunu daha da uzatacaktır. Bu nedenle sorunu biriyle konuşarak içinizden dışarı atmak sizi rahatlatacaktır. En sevdiğiniz arkdaşa veya aile bireylerinden biriyle sorun hakında konuşun ve farklı fikirlere  açık olun. Soruna karşı bakış açınız değişecek, içinizdekileri dışa vuracak ve böylelikle size bir rahatlama getirecektir.

Çevrenizi Değiştirin

doğada yürümek

Arkdaşalarınız meşgulse kimse sizinle buluşacak durumda olmasa bile siz bulunduğunuz ortamı kesinlikle değiştirin. Evdeyseniz, kendinizi park, deniz kenarı ağaçlık gibi alanları bırakın. Açık hava ve farklı ortam sizin atmosferinizi değiştirecek ve kendinizi iyi hissettirecektir. Dışarıda dolaşmak ev gibi kapalı ortamda kalarak düşüncelere dalmaktan daha iyidir.

Özetle

İyi bir ruh halinde olmak için kendinizi eve kapatmak yerine dışarıya çıkarak insanlarla buluşmak, sevdiğiniz yerlere gitmek ve sevdiğiniz hareketli müzikleri dinlemek en iyi yöntemlerdir.