Karbonhidrat Tozu Nedir, Ne İşe Yarar?

Karbonhidrat tozu, son dönemin en popüler takviye ürünlerinden biridir. Genellikle vücut geliştirme sporu yapan kişiler tarafından tercih edilen bu ürünler, oldukça kolay bir şekilde temin edilebilmektedir.  Vücudun kas kitlesini arttırmak için kullanılan bu tozlar, aynı zamanda kişiye enerji de vermektedir.

Tüm bunların yanı sıra söz konusu takviye ürünleri, spor dünyasında “Gainer” ismiyle de bilinmektedir. Her ne kadar bu ürünler, insan sağlığı açısından oldukça faydalı da olsa da ne yazık ki uzun süren kullanımlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Peki karbonhidrat tozu nedir, ne işe yarar? 

Karbonhidrat Tozu Nedir?

Karbonhidrat tozu, bir diğer bilinen adıyla Gainer, içerisinde glikoz bileşenlerini barındıran özel bir takviye ürünüdür. Spor dünyasında oldukça sık kullanılan bu ürünler sayesinde kişilerin vücut kas kitlesi artmakta ve enerji seviyeleri yükselmektedir.

Söz konusu takviye ürünler, mutlaka uzman bir hekim kontrolünde kullanılmalıdır. Uzman hekim kontrolünde kullanılan ve özel bir diyet eşliğinde tüketilen bu ürünlerin etkisiyse son derece kısa bir süre içerisinde ortaya çıkabilmektedir.

Gainer Ne İşe Yarar?

Gainer, içerdiği besin değerleri sayesinde kişilere enerji vermekte ve ani kilo kayıplarını engelleyebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra söz konusu besin takviyeleri, kişilerin kas kitlerinde de artışa neden olabilmektedir.

Karbonhidrat Tozunun Zararı Var Mı?

İçerdiği besin değerleri ile son derece dikkat çeken karbonhidrat tozu, her ne kadar insan sağlığına oldukça faydalı da olsa uzun süren kullanımlarda birtakım sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. İşte, söz konusu tozların yol açtığı o sağlık sorunları…

  • Uzun süren kullanımlarda bu takviye tozları, diyabet hastalığını tetikleyebilmektedir.
  • Gereğinden fazla tüketilen bu ürünler, kalp ve damar hastalıklarına neden olabilmektedir.
  • Bazı kişiler, karbonhidrat tozları nedeniyle sindirim problemi yaşayabilmektedir.
  • Gainer, alkol ile birlikte tüketildiğinde karaciğer rahatsızlıklarına neden olabilmektedir.
  • Tüm bunların yanı sıra nadirde olsa alerjik sorunlar ve kramplar ortaya çıkabilmektedir.

Karbonhidrat Tozu Kilo Aldırır Mı?

Yapılan araştırmalar doğrultusunda karbonhidrat tozlarının, kilo artışına neden olduğu tespit edilmiştir. Yüksek kaloriye sahip olan bu takviye ürünleri sayesinde son derece hızlı ve bir o kadar da kolay bir şekilde kilo alabilirsiniz. Fakat, bu ürünü kullanmadan önce mutlaka uzman bir hekime danışmalı ve önerilen miktarlar kadar bu ürünü kullanmalısınız.

Karbonhidrat tozu

Karbonhidrat Tozu Nereden Satın Alınır?

Gainer ismi verilen takviye besin ürünleri, internet ortamından satın alınabilmektedir. Söz konusu ürünlerin fiyatı ise kilogram miktarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlandırma konusunda ayrıntılı bilgilere erişebilmek için Trendyol, Gittigidiyor ve N11 başta olmak üzere online alışveriş sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Karbonhidrat tozu nedir sorusunu sizler için yukarıda ayrıntılı bir şekilde cevapladık. Sizlerde, hazırladığımız bu içeriği inceleyebilir ve bu tozun ne işe yaradığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.