Kış Aylarında Mutlaka Gidilmesi Gereken 5 Şehir

Her mevsim ayrı bir güzel olan Türkiye kış mevsiminde de büyüleyici bir yüzü ile karşımıza çıkar. Yaz kış bütün dünyadan turistleri ağırlayan Türkiye eşsiz güzellikleri sayesinde görenleri her zaman büyülemeye devam ediyor. Her mevsimi tam anlamıyla hissedilebilir ve yaşanabilir bir özelliğe sahiptir. Ülkemizde kış aylarında gidilebilecek birbirinden güzel, muhteşem birçok farklı şehirler yer alır. Şehir hayatının zorlu şartlarından sonra kısacık yapılan bir kış tatili kişilerin kendine gelip dinlenmesini sağlayacaktır. işte kış aylarında gidebilebilecek şehirler

Bolu Abant gölü

bolu abant gölü

Şehir her mevsim görülmesi gereken muazzam yerlerden biridir. Muhteşem güzellikleri sayesinde yaz kış ziyaretçilerini büyülemeyi başarmıştır. Çam ağaçları ile kaplı mis gibi temiz havası ile ünlü Bolu Abant gölü kış aylarında misafirlerine unutulmaz bir tatil fırsatı yaşatır. Resimleri aratmayacak güzellikte manzarasıyla hem fotoğraf çekenlerin hem de romantik bir tatil yaşamak isteyenler için ideal bir şehirdir.

Kapadokya Nevşehir

kışın kapodakya

Bütün dünyanın ilgisini çeken peribacaları milyonlarca yıllık bir geçmişe sahiptir. Birçok medeniyeti misafir eden bölge günümüzde de dünya çapında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Yaz mevsiminde oldukça ilgi gören şehir kış mevsiminde de ayrı bir güzelliğe sahiptir. Kapadokya şehri kışın üzerini örten karlar ile misafirlerine hiçbir zaman unutmayacağı bu mükemmel manzarayı görme fırsatı sunar. Ayrıca dünyanın hiçbir yerinde olmayan kayaların içine restore edilmiş otellerde her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Kapadokya‘da kış tatilini yaşamak isteyen kişiler balonla şehrin eşsiz manzarasını izleyebilir. Ayrıca şehrin çok yakın civarında bulunan Derinkuyu, Acıgöl gibi yeraltı şehirleri de kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Erzurum Palandöken

erzurum palandöken

Kış mevsimi kayak sporunu seven insanlar için kayak tatili imkanı sağlar. Erzurum Palandöken bu konuda oldukça elverişli bir özelliğe sahip olup her yıl ziyaretçi akınına uğrar. Çok yüksek olması nedeniyle manzarası kesinlikle baş döndürücü dür. Palandöken de her seviye kayak yapmak isteyen kişiler için imkanlar bulunur. Ayrıca olağanüstü manzarası güzel otelleri ile kış tatili için seçilebilecek mekanlardan birisidir.

Ayder Yaylası Rize

ayder yaylası

Kesinlikle Türkiye’de herkesin gidip görmesi gereken şehirlerden biri olan Rize ayder yaylası, yaz mevsiminde bile serin olması sayesinde çok fazla ziyaretçi akımına sahiptir. Şifalı kaplıcaları ile ünlü olan şehir kış mevsiminde de ziyaretçi akınına uğramaktadır. 100 yıllık çam ağaçları ve Karadeniz evleri ile ünlü olan bölge kar yağdığı zaman adeta üzerine beyaz bir örtü örtmüş havasına bürünür. Kış aylarında yapılan şenlikler ve kayak sporları ile oldukça eğlenceli bir tatil fırsatı sular. Muhteşem manzarası ziyaretçilerinin gözlerini kamaştırırken ahşap evlerde kış tatili geçirmek isteyenlere muhteşem bir huzur yaratacaktır. Ayrıca mis gibi tertemiz havası ile misafirlerinin yenilenmesini sağlayacaktır.

Sarıkamış Kars

sarıkamış

Kayak seferlerin gözde mekanlarından bir tanesi olan Kars Sarıkamış kayak mekanları ile her zaman ön plandadır. Yalnızca Alp Dağları’ndarastlanan kristal kar özelliği Sarıkamış’ta da görülür. Kayak merkezlerinin ve beyaz örtüsünün yanı sıra tarihi yapıları ile de oldukça dikkat çeken bir şehirdir. Çok farklı dönemlerde inşa edilmiş Sarıkamış kalelerinin kesinlikle herkesin görmesi gerekir. Şehirde genelde sert ve karasal bir iklim gözükür.Burada sıcaklık 15 derecenin üzerine hiçbir zaman çıkmaz. Sarıkamış Kars unutulmayacak bir tatil fırsatı olabilir.