Kola İçmek Kilo Aldırır Mı?

Kola içmek kilo aldırır mı konusu, hiç kuşkusuz son dönemlerin en merak edilen konularından biridir. Bilindiği üzere kola, dünya genelinde oldukça fazla sevilmekte ve tüketilmektedir. Besin değerleri ile zaman zaman gündem konusu olan bu içecek, içerdiği şeker ve karbonhidrat oranıyla da dikkat çekmektedir.

Yüksek şeker ve karbonhidrat oranına sahip olan kola, zaman içerisinde bazı rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu rahatsızlıklardan biri de obezite’ dir. Peki, kola kilo aldırır mı? Dilerseniz, günümüzde oldukça merak edilen bu sorunun yanıtını gelin en ince ayrıntısına kadar birlikte inceleyelim.

Kolanın Besin Değerleri Nedir?

Kolanın Besin Değerleri

Kola besin değerleri ile dikkat çeken içecek türlerinden biridir. İşte, severek tüketilen kolanın öne çıkan besin değerleri…

  • 100G miktarında olan kolanın içerisinde 37 Kcal bulunmaktadır.
  • 4 MG sodyum ve 2 MG potasyuma da sahip olan kola, aynı zamanda 8 MG değerinde kafein de içermektedir.
  • Tüm bunların yanı sıra kolanın şeker değeri 9 Gram, karbonhidrat değeri ise 10 Gram olarak açıklanmıştır.

Yukarıda bulunan değerler, sadece 100G miktarına sahip olan kola için geçerlidir.

Kola İçmek Kilo Aldırır Mı?

Kola İçmek Kilo Aldırır Mı

Cola içmek kilo yapar mı ya da cips kola kilo içmek aldırır mı soruları, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve merak edilmektedir. Bilindiği üzere kola, son derece yüksek şeker ve karbonhidrat değerine sahip olan içecek türlerinden biridir. Bu sebepten ötürü, sık sık tüketilen kola nedeniyle kişilerde zaman içerisinde kilo artışı görülebilmektedir.

ola ile birlikte cips tüketilmesi de kilo artışını hızlandırmakta ve çeşitli sağlık problemlerinin oluşmasına zemin hazırlayabilmektedir. Bu sebepten ötürü şekersiz kola tüketiminin yapılması ve cips gibi yağlı yiyeceklerden uzak durulması tavsiye edilmektedir.

Şekersiz Kola Kilo Aldırır Mı?

Şekersiz Kola Kilo Aldırır

Şekersiz kola, 0 kalori değerine sahip olmasından ötürü kişilere kilo aldırmamaktadır. Fakat, her şey de olduğu gibi şekersiz kolanın fazla tüketilmesi de bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. İlerleyen dönemlerde ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için kola tüketimini azaltmalı ya da asistli içeceklerden uzak durmalısınız.

Her Gün Kola İçersek Ne Olur?

Her Gün Kola İçersek Ne Olur

Her gün düzenli olarak kola tüketilmesi nedeniyle kişilerde ciddi sağlık sorunları oluşabilmektedir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda her gün 1 kutu kola içmek, kişilerin kan şekeri seviyesini yükseltmekte, kötü kolesterolün artmasına neden olabilmekte ve başta kalp sorunları olmak üzere çeşitli hastalıkları tetikleyebilmektedir.

Bir Bardak Kola Kaç Kalori?

1 Bardak Kola Kaç Kalori

Bir Bardak kola içerisinde 89 Kalori bulunmaktadır. Ayrıca, 1 bardak kolanın içerisinde yer alan şeker miktarı ise 10 küp şeker değerine eşittir.

İki buçuk Litre Kola Kaç Kalori?

İki buçuk Litre Kola Kaç Kalori

İki buçuk Lite kola içerisinde tam 1125 kalori bulunmaktadır. Son derece yüksek bir kalori değerine sahip olan kola, kişilerin kilo almasına neden olabilmektedir.

İlgili: Müshil İlacı Zayıflatır mı, Kilo Verdirir mi?

Kola kilo aldırır mı sorusunu sizler için yukarıda kapsamlı olarak yanıtladık. Sizlerde kola kilo aldırır mı yazımızı okuyarak bu konu hakkında ayrıntılı bilgilere erişebilir ve kolanın besin değerleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.