Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır Kaç Gün Sürer?

Kredi kartı limit arttırma konusu ile ilgili her gün birçok farklı araştırma yapılmaktadır. Bilindiği üzere Pandemi koşulları sebebiyle kredi kartı kullanımında da ciddi bir artış yaşanmıştır. Birçok kişi artık ihtiyaçlarını karşılayabilmek için nakit para yerine kredi kartı kullanmayı tercih etmektedir.

Tüm bunların yanı sıra kredi kartı kullanımlarında da bir sınırlama bulunmaktadır. Kullanıcılar, daha önceden belirlenen limitler çerçevesinde kredi kartlarını kullanabilmekte ve alışverişlerini yapabilmektedir. Peki, kredi kartı limit arttırma işlemi nasıl yapılır, limit arttırma işlemi kaç gün sürer? İşte, kredi kartı kullan kişiler tarafından merak edilen bu soruların en kapsamlı yanıtları…

Bilinmesi Gereken Tüm Yönleriyle Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi

Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı limit arttırma işlemi son derece kolay ve bir o kadarda pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Kredi kartınızın limitini arttırabilmek için bankanızın herhangi bir şubesine gidebilir, internet bankacılığını ya da telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.

Fakat, limit arttırma işlemini yapabilmek için belirlenen bazı şartları da sağlıyor olmanız gerekir. Bankalar tarafından belirlenen şartlar ise şu şekildedir;

  • Kredi kartı limiti maaşınızın en fazla iki katı oranında arttırılmaktadır. Fakat, 2 yıldan daha fazla süre aynı kredi kartını kullanan bireyler, maaşının dört katına kadar kredi arttırma talebinde bulunabilmektedir.
  • Kredi notu kişilerin kredi kartı almasına ya da kredi limiti yükseltmesine doğrudan etkili değildir.

Kredi Kartı Limit Arttırma Kaç Gün Sürer?

Kredi Kartı Limit Arttırma Kaç Gün Sürer

Kredi kartı limit yükseltme işlemi, bankalar da yaşanan yoğunluğa göre 24 saat sürebilmektedir. Bu süre içerisinde banka tarafınıza SMS ile ilgili bilgi vermektedir. Yükseltme işleminin tamamlanmasıyla birlikte kredi kartınızı da hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi Kredi Notuna Doğrudan Etki Yapar Mı?

Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi Kredi Notuna

Kart limiti arttırma talebi, doğrudan kredi notunu etkilememektedir. Fakat, yüksek kredi kartı limitine sahip olan kişilerin kredi notu da zaman içerisinde düşmektedir. Kredi notunuzu tekrar yükseltebilmek için kredi kartı limitinizi düşürmeli ve asgari ödeme tutarında aksatmadan taksitlerinizi ödemelisiniz.

Kredi Kartında Limit Yokken Alışveriş Yapılır Mı?

Kredi Kartında Limit Yokken Alışveriş

Kredi kartınızda herhangi bir limit olmasa da gölge limit özelliği sayesinde alışveriş yapabilirsiniz. Fakat, her kredi kartı gölge limit özelliğine sahip değildir. Kartınızın gölge limite sahip olup olmadığını öğrenebilmek için bankanız ile irtibata geçebilir ve gerekli desteği alabilirsiniz.

Kredi Kartı Ödemesi Yapmazsam Ne Olur?

Kredi Kartı Ödemesi Yapmazsam Ne Olur

Kredi kartı ödemesi yapmamanız durumunda yasal takibe düşebilir ve kara listeye girebilirsiniz. Bu sebepten ötürü her ay mutlaka kredi kartı ödemelerinizi yapmalı ya da asgari ödeme tutarının ödemesini gerçekleştirmelisiniz.

Kredi kartı limit arttırma konusu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için bankanızın herhangi bir şubesine başvurabilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığınızı öğrenebilirsiniz.