Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Bir kadın için makyaj çantasında olması gerekenler listesi uzayabilir; ancak elini çantaya attığında en gerekli şeye ulaşabilmesi için makyaj ürünleri arasında da eleme yapılması gerekiyor. Kadınların vazgeçilmezleri arasında bulunan makyaj, hem alışkanlık hem de büyük zevklerinden biri oluyor.Her bir malzemenin dokunuşu ile farklı bir görünüm kazanan kadınlar; mutlu olduklarında, hüzünlü ya da kızgın olduklarında da makyaj tarzlarını değiştirebiliyorlar. Toplantı, akşam bir iş yemeği ya da sevgili ile buluşması gibi acil durumlarda makyaj çantasında olan ürünler hayat kurtarıyor.

Mutlaka Makyaj Çantasında Olması Gerekenler Listesi

Bazı kadınlar makyaja çok düşkün olup makyaj yapmayı çok seviyorlar. Sabah işe giderken ayna karşısında vakit harcadıkları gibi çantalar da çeşitli makyaj malzemeleri ile dolu oluyor. Bazı malzemeler gerçekten gerekli ile bazıları ise gereksiz oldukları halde yine de taşınıyor. Bir kadının makyaj çantasında olması gerekenler aşağıdaki gibidir:

1.      Renkli Nemlendirici

Renkli Nemlendirici

Kızarıklıkları yok edip cilt ton rengini hızlı bir şekilde eşitlediği gibi cilt bakımı da yapıyor Renkli nemlendiriciler, kadınların en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri oluyor.

2.      Kapatıcı

Kapatıcı

Güzelliğin mucizevi ürünü olan kapatıcı, özellikle cildinde sorun yaşayanlar için kurtarıcı görevi görüyor. Önemli bir makyaj ürünü olup cildin aydınlatılmasını sağlıyor ve ciltteki kusurları gizliyor.

3.      Göz Kalemi

Göz Kalemi

Makyaj malzemeleri arasında olmazsa olmaz ürünlerden biri de göz kalemi oluyor. Gözleri ön plana çıkardığı gibi gözle gözlerin daha dolgun görünmesini sağlıyor. Göz üstü ya da altına çekilen bir kalem ile kişinin görüntüsü de değişiyor. Göz kalemleri ayrıca rengine göre dudak ya da kaş üzerine de kullanılabiliyor.

4.      Allık

Allık
Doğru bölgelere uygulandığında cilde canlılık getiren allık, acil durumlarda tek başına da kullanılabiliyor. Allık, pratik makyajın da en önemli ürünü oluyor.

5.      Maskara

Maskara

Kirpikleri dolgun ve hacimli gösteren maskara alt ve üst kirpiğe eşit şekilde sürüldüğünde gözlerin vurgulanmasına yardımcı oluyor.

6.      Eyeliner

Eyeliner

Eyeliner, çok sayıda görünüm oluşturabiliyor. Kirpiklerin arasına hafif kullanılması durumunda gözlerin daha belirgin görünmesine yardımcı oluyor.

7.      Göz Farı

Göz Farı

Göz kapaklarına canlılık veren göz farı çeşitleri günlük hayatta olduğu kadar özel zamanlarda da harika bir görünüme sahip olunmasını sağlıyor.

8.       Ruj

 Ruj

Makyaj ürünleri arasında en temel olan ihtiyaçlardan biri de ruj oluyor. Parlak ve bakımlı bir dudak, kişinin çehresini de değiştirebiliyor. Sade olan yüzün ortaya çıkmasını sağladığı gibi dolgunluk ve kullanılan renge göre seksilik de katıyor. Bu neden ile makyaj çantasında olması gerekenler arasında yerini alıyor.

Makyaj çantasında olması gerekenler listesinde ayrıca krem ve aynanın dışında kusursuz bir makyaj için fondöten, allık ve pudra fırçasının da bulundurulması gerekiyor.