Müzik Hayatınızın Neresindedir?

Müziğin hayatımızda çok önemli ve anlamlı bir yeri vardır aslında. Bunu eminim siz de fark etmişsinizdir. Bazen sevdiğiniz bir şarkıyı mırıldanır, bazen ise sesli sesli söylemekten alamazsınızkendinizi. Sevinçli olduğunuzda hareketli olanını dinler, duygusal anınızda ise sözleri anlamlı olanını seçersiniz. Bazen sözlerine aldırış etmeden, sırf melodisine hayran kaldığınız içindinlersiniz o şarkıyı. Müzik tarzınızın hangi yönde olduğunun hiçbir önemi yoktur aslında. Dinlediğiniz şarkı hangisi olursa olsun, o an ruhunuza en iyi gelen müziği seçmişsinizdir. Gerçek olan ise, müziğin ruhu beslediği olgusudur.

Müzik Size Ne İfade Ediyor?

Müzik dinlemenin her zaman bir anlamı vardır. Müzik yeri geldiğinde mutluluk ve heyecan,yeri geldiğinde ise hüzün ve öfkenin anlatım biçimidir.Evrensel bir dildir,anlaşılmasıher türlü mümkün olan. Bazen sözleridir sizi etkileyen, bazen ise kullanılan enstrümanlardır dinlemeye değer olan. Bazen anlamak gerekmez yabancı bir dilde söyleniyor olsa bile, dinlemekten keyif alırsınız sadece. Sözleri olmasa dahi, alır götürür sizi uzaklara. Müzik duyguları dile getirmenin bir başka yoludur aslında. Size yön veren özelliği vardır.

Müziğin Bilmediğiniz Faydaları

Müzik hiç şüphesiz ki ruhumuzun besin kaynağıdır. Duygularınızı dışa vurmanıza yardımcı olur. Müzik hem ruhsal hem de bedensel sağlığımıza olumlu yönde etki sağlar. Yabancı kaynaklar, birçok ruhsal hastalıkların müzik ile tedavi edilebildiği gerçeğini gözler önüne sermekte. Hafıza kaybı yaşayanlara daha önce dinledikleri müzikler dinletilerek, geçmişlerini yeniden hatırlamaları sağlanmıştır. Kısacası müzik her derde devadır aslında.

Müziğin Hayatınızdaki Yeri

Müziği hayatınızda mutlaka bir yere sığdırmalısınız. Hayatının bir köşesinde müzik olan insanlar hayattan daha keyif alır ve başarılı olurlar. Kendilerini daha iyi ifade ederler. Öyle ki, müzik eşliğinde resim yapan birinin eseri ile müziksiz yapılan eser arasında müthiş bir fark oluşur. Müzik dinleyerek

yürüyen birinin duruşu ve yürüyüş şekli, müzik olmadan yürüyenden daha özgüvenlidir. Duygularınızı dolu dolu yaşamanızı sağlayan müziğin ta kendisidir.Bu yüzden müzik dinlemekten asla vazgeçmeyin.Ruhunuzun ilacı müziğin esintilerinde gizlidir.

Müziğin Mucizesi

Kendinizi kötü ya da mutsuz hissettiğinizde siz de bir müzik açın, kendinizi noktaların ritmine bırakın ve müziğinmucizesine siz de tanık olun. Tavsiye edilen mutsuz olduğunuzda dramatik müzikler yerine sizi mutlu edecek hareketli şarkıları seçmenizdir. Daha çok rahatlamaya ihtiyaç duyduğunuz anlarda, slow ya da enstrümantal müzikler tercih etmeniz daha yerinde bir karar olacaktır. Depresif ruh haline sahip olduğunuz anlarda dinleyeceğiz hüzünlü şarkılar ruhunuzu daha çok yoracaktır ve ruh halinizi olumsuz yönde etkileyebilecektir. Bu yüzden ruh halinizi olmasını istediğiniz yönde teşvik etmelisiniz. Böylelikle müzik dinlemek sizin için her zaman keyifli bir hal alacaktır. Müziğin mucizesine siz de şaşıracaksınız.