Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Parfüm seçimi hayatımızı her anında büyük önem taşımaktadır. Günlük hayatı fazla hareketli geçen insanlar veya ter kokusundan rahatsız olan insanlar için parfüm kullanmak hayatın vazgeçilmezidir. Güzel kokan insan kendini daha mutlu hisseder. Doğru parfümü seçmek diğer insanların size olan ilgi ve alakasını arttırır.

Doğru parfümü seçmek

Kullanılan her parfüm karakterin aynasıdır. Parfüm seçerken doğru parfümü bulmak güzel kokmak için önemli bir adımdır. Her parfüm kişilerin tenlerinde aynı koku hissiyatını bırakmaz. Bu yüzden yanlış parfüm seçiminin kişilerin günlük hayatında olumsuz durumlarla karşılaşmasına neden olur.

Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır

Parfüm seçimi yapmak zor gibi gözükse de bu işi kolaylaştıran önemli tüyolar vardır. Kişi doğru parfümü bulmak için öncelikle kendini analiz etmelidir. Hangi kokuları sevdiğine karar vermelidir. Böylelikle doğru parfümü seçmek daha kolay olacaktır. Doğru parfüm seçerken dikkat edilecek noktalar şunlardır:

  • Kendinizi tanımalı ve başkalarının etkisinde kalınmamalıdır.
  • Çevredeki parfümler öğrenilmelidir.
  • Parfümler denenmeden alınmamalıdır.
  • Satın almadan önce parfümün kalıcılığı araştırılmalıdır.

Parfümler denenmeden alınmamalı

Parfüm alırken bu noktaların üzerinde durulmalıdır. Parfüm seçerken aynı parfümü veya farklı parfümlerin üst üste denenmesi koku karışıklığına neden olacaktır. Bu yüzden bir parfümü denedikten sonra parfümcülerde bulunan kahveyi koklamanız daha iyi koku almanızı sağlayacaktır.

İlgili: Dünyanın En Pahalı Bayan Parfümleri

Burçlara Göre Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Burçlara Göre Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır

Doğru parfüm seçimi yapmak için burçlardan da faydalanabiliriz. Burçlar kişiliğimizi yansıtır ve bu nedenle kişiliğin aynası olan parfüm, burçların özelliklerine göre seçilmelidir. Kişiler burçlarına uygun parfümü bulmalı ve kalıcılığına bakarak almalıdır.

·         Su Grubu Parfüm Seçimi

Su Grubu Parfüm Seçimi

Su grubu olan yengeç, balık ve akrep burçlar için temiz kokmak çok önemlidir. Duygusal ve bakımlı olan bu grup daha soft ve doğal kokular tercih ederek karşılarındaki insanları büyülemeyi severler. Bu gruptaki kişiler Calvin Clein ve Burbery markalı parfümleri tercih edebilirler.

·         Hava Grubu Parfüm Seçimi

Hava Grubu Parfüm Seçimi

Hava grubu olan kova, ikizler ve terazi burçları keşif yapmayı severler. Sürekli enerjik olmaları sebebiyle kalıcı parfüm kullanıma çok önem verirler. Kokuların güçlü olmasına önem verirler ve katman katman yayılan kokuları tercih ederler. Gucci gibi markaları tercih edebilirler. Tene uygun parfüm testi uygulayarak rahatlıkla seçilebilir.

·         Ateş Grubu Parfüm Seçimi

Ateş Grubu Parfüm Seçimi

Ateş grubu olan koç, aslan ve yay burçları önderliği ve liderliği çok önemserler. Feminen kokuları seven bu grup dikkat çekmeyi isterler. Bu yüzden baharatımsı kokuları daha fazla tercih ederler. Lancome ve Escada gibi parfüm markalarını tercih edebilirler.

·         Toprak Grubu Parfüm Seçimi

Toprak Grubu Parfüm Seçimi

Toprak grubu olan boğa, başak, oğlak burçları şatafatı ve abartıyı sevmezler. Sadelik bu grup için çok daha önemlidir. Parfüm seçerken çiçeksi kokulardan hoşlanan bu grup ağır kokan parfümleri sevmezler. Orifleme ve Versace gibi markaları tercih edebilirler.