Patates Cipsi Sizi Daha Yaşlı Gösterebilir

Patetes cipsleri, içinde yağ, karbonhidrat, sodyum ve kalorisi yüksek ancak,  çoğu insan için hayır demesi zor bir abur cubur yiyeceğidir.  Kilo vermek gibi bir sorunuzu olmasa bile patatest cipsinin bir çok yan etkileri vardır. Bunlardan birisi de Patatest cipsi yemenin insanı olduğundan yaşlı göstermesidir.

Patates cipsi, içine eklenen malzemeler ve yapılış şekli açısından insan tenini faydalı değildir.  Vücuttaki fazla tuz, hücrelerden daha fazla sıvı çeker. Sonuç olarak, sıvı eksikliği nedeniyle cildiniz daha kuru hale gelir. Patatest cipsini yağda yüksek ısıda kızartmak, yaşlanma sürecini hızlandıran ve cildin elastikiyetini zayıflatır.

Patates cipsi içindeki trans yağlar  da cildiniz için zararlıdır

Birçok işlenmiş gıda gibi , patates cipsi de diyabet, felç ve kardiyovasküler problemlerle bağlantılı olan trans yağlar içerir. Trans yağ oranı yüksek yiyecekler yemek, görünüşünüze herhangi bir fayda sağlamaz. Bu sağlıksız yağlar, cildinizi güneşten gelen UV hasarına karşı daha duyarlı hale getirir. Ayrıca, iltihaplanmanın yaşlanma etkisiyle ilişkilendirildikleri için cildinizin “daha yaşlı, daha sert, daha kırışık” görünmesine neden olabilirler.

En sevdiğiniz patates cipsi paketini elinizin altında bulunduruyorsanız, bilgi panelinde bakmanız gereken ilk bilgilerden biri de trans yağ oranıdır. Hangi yiyecek olursa olsun bir yiyeyecekte trans yağ oranı sıfır olmalıdır. Sağlık uzmanlar trans yağ için oranı sıfır olarak ifade eder.