PTT Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır? | 2021

PTT Kargo sorgulama işlemi online olarak son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Sorgulama işlemini başarıyla gerçekleştirebilmek için 13 haneli barkod numarasına gereksinim duyulmaktadır. 13 Haneli barkod numarasına sahip olan kullanıcılar, tek sefer de 5 sorgulama işlemini yapabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra online olarak yapılacak olan kargo sorgulamaları da tamamen ücretsizdir. Ayrıca, sorgulama işlemini online olarak yapmak istemeyen kişilerde herhangi bir PTT şubesine gidebilir ve kargosunun durumunu bizzat öğrenebilir. Peki, PTT kargo sorgulama nasıl yapılır? Dilerseniz, PTT kullanıcıları tarafından merak edilen ve sık sık araştırılan bu sorunun yanıtını gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

PTT Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

PTT Kargo takip numarası, cep telefonunuza gelecek olan SMS’ nin üzerinde yer almaktadır. SMS üzerinde yer alan takip numarasını online sorgulama ekranına girerek kolaylıkla kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

İlgili: Pttkart nedir, Nasıl Alınır?

Adım Adım PTT Kargo Sorgulama İşlemi

PTT Kargo sorgulama işlemini başarıyla yapabilmek için aşağıda anlatılan adımları uygulayabilir ve sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte, PTT Kargo sorgulama işlemi…

 

  • PTT kargo sorgulama işlemini yapabilmek için Google arama motoruna “PTT Gönderi Takip” yazınız ve arama butonuna basınız.
  • “PTT Gönderi Takip” adı altında yapacağınız aramada çıkan ilk sonuca tıklayınız.
  • Tıklama işlemini başarıyla gerçekleştirdikten sonra karşınıza sorgulama ekranı gelecektir.
  • Sorgulama ekranında 13 haneli barkod numarasını sisteme giriniz ve hemen ardından “Sorgula” butonuna basınız.

Yukarıda da görüldüğü üzere kargo sorgulama işlemi son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Üstelik, PTT üzerinden yapacağınız online sorgulamaların tamamı da ücretsizdir.

PTT Kargo Ne Zaman Gelir?

Gönderici ve alıcının mesafesine göre PTT’ nin kargo teslimat süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat, PTT üzerinden yollayacağınız tüm kargolar, ortalama 1 gün ile 4 gün arasında tarafınıza teslim edilmektedir.

 

Tüm bunların yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir ve Kocaeli’nde yer alan PTT kargomat hizmeti sayesinde ürünlerinizi beklemeden kolaylıkla teslim alabilirsiniz. PTT’ nin geliştirdiği kargomat hizmeti ile birlikte hem zamandan tasarruf yapabilir hem de evde kurye bekleme derdini ortadan kaldırabilirsiniz.

 

PTT Kargo iletişim Numarası Nedir?

PTT Kargo ile iletişim kurmak ve gerekli herhangi bir desteği alabilmek için 444 1 788 nolu telefon numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca, size en yakın PTT şubesine giderek her türlü işlemlerinizi oldukça kolay ve pratik bir şekilde de yaptırabilirsiniz.

 

PTT Kargo sorgulama nasıl yapılır sorusunu sizler için yukarıda yanıtladık. Sizlerde, içeriğimizi okuyarak sorgulama hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilir ve bu bilgiler doğrultusunda sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.