Pttkart nedir, Nasıl Alınır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sosyal yardım paketi kapsamında PTT kanalı ile ödemelerin yapılacağı PTTkart nedir ve PTTkart nasıl alınır? yanıtına bu makalemizde cevap vereceğiz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, PTT aracılığı ile 8 milyon kişiye 100 TL olarak yapılacak ödemenin ilk aşamasında 2 milyon 111 bin aileye destek olacaklarını açıkladı. Devamının da ilerleyen zamanlarda devam edeceği de bildirildi.

Bakan Selçuk, sosyal yardım paketi hakkında şu ifadelerde bulundu:

Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ile beraber bir sosyal destek paketimiz var. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. İnşallah diğer fazları da gelecek. Bunun birinci fazında biz, 2 milyon 111 bin haneye 1000’er lira destek sağladık. İlk ödemeleri de 1 Nisan’da yapılmaya başlanacak. Koronavirüs etkilerini de düşündüğümüz için kesinlikle fiziki bir başvuru almadık. Bunları, bütün hanelerimizin T.C. numaralarına PTT kanalıyla göndereceğiz. 2 milyon hane olduğu için ortalama haneyi yaklaşık 4 kişiden hesaplarsak, 8 milyon vatandaşımıza da bu desteği ulaştırmış olacağız inşallah.

Sosyal yardım alacak kişilerin Bakanlık tarafından belirlenmektedir.Ayrıca bir başvuraya gerek yoktur. Sosyal yardımdan faydalanacak kişilerin TC kimlik numarası adına PTT aracılığı ile ödemeleri alacaklardır.

Pttkart Nasıl Alınır?

Pttkart sahibi olabilmek için herhangi bir PTT’ye giderek kendi adlarına Posta Çeki Hesabı açtırılması gerekir.

Pttkart için herhangi bir ücret alınıyor mu?

Pttkart için herhangi aidat benzeri bir ödeme bulunmamaktadır.

Pttkart ile internet üzerinden alışveriş yapılabilir mi?

İnternet alışverişinde Pttkart, 3D secure uygulaması ile güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Pttkart ile ilgili her türlü bilgiyi çağrı merkezi 444 1 788 nuları telefondan alabilirsiniz.