Reiki Nedir Nasıl Yapılır?

Reiki vücudun zihinsel enerjisini uyaran bir tedavi yöntemidir. Reiki enerjisi vücudun sağlıklı ve canlı haline dönmesini sağlar. Reiki ismi Japoncadan gelmiş olsa da aslında Japon öğretisi değildir. Reiki öğretisi her coğrafyada ve her kültürde dünyanın neresi olur ise olsun elle şifa verme tekniğidir.

Reiki Nedir?

Reiki kısaca kişinin; bedensel, zihinsel ve ruhsal şifasını bir arada gerçekleştiren tedavi yöntemi şeklinde tanımlanır. Modern tıbbın bir alternatifi olmasa da modern tıbbın hızlı şekilde ve kalıcı çözümler bulmasına destek olur. Tıbbın zaman zaman çaresiz kaldığı ve çözümler bulamadığı durumlarda iyileşmelere vesile olur.

Dünyada Amerika, İngiltere ve pek çok Avrupa ülkesinde de Reiki tedavileri hastane ve kliniklerde uygulanıyor ve sağlık sigortası kapsamında yer alıyor.

Reiki, bir dine ya da inanca bağlı olmamak ile beraber her din ve her inanç mensubu, her etnik yapıdan, her cinsiyet ve yaştan insan tarafından kolayca öğrenilebilir. Reiki bir anlamda kendi kendine tedavi etmektir. Kişinin sahip olduğu gücü ele almasını sağlar böylelikle kişi, kendi yolunda ilerler.

İnsan vücudu aslında kendi kendini onarabilen bir yapıda olur. İlaçlar ve ameliyatlar bedenin iyileşmesini güçleştiren etkileri ortadan kaldırarak bedenin işini kolaylaştırmaya çalışır; ancak reiki her ne sebep olursa olsun bedenin enerjisini dengeler ve akışını düzenler bu durumda vücudun kendini iyileştirmesine destek verir.

İnsan hayatının her anında ve zaman fark etmeden kullanılabilir. Belli bir ışıklandırmalara, tütsülere ya da müziklere ihtiyaç bulunmuyor. Tamamen güvenli olan bu sistem zaman ve mekân fark etmeksizin bugün de gelecek yıllarda da aynı şekilde kullanılır.

Reiki Nasıl Yapılır?

Ellerin kullanılarak yapılan bir çalışmadır. Eller kişinin bedeninde belli alanlara konulur ve 5-1 belli süreler ile yer değiştirilir. Tedaviyi yapan kişi, kişinin ağrısı hangi bölgede ise ellerini oraya koyabilir. Kişinin derinlerde ya da bilinçaltında olan ruhsal problemleri de çözer.

Zihinsel ve ruhsal iyileşmenin sağlanmasının ardından fiziksel iyileşme sağlanır. 4-5 gün sürebilen tedavilerin olabileceği bu uygulamada ortalama her gün 40-45 dakika eller ile şifa vermek gerekir. Kişinin temel çakraları ve vücudun diğer bölümlerini kapsayan bir uygulamadır. Asgari olarak süresi ne ise uyulması önem taşır.

Rahatsızlık hissedilen organ üzerine ellerin konulması ile reiki tedavisi yapılabilir. Bazı ciddi rahatsızlıklar ve hastalıklarda da bu tedavi uygulanır. BU tip ciddi rahatsızlıklarda farklı pozisyonlar bulunur. Uygulama esnasında ciddi bir hata yapma durumu yoktur, en fazla olabilecek şey, çalışmanın şifa isteyen kişiye fayda sağlamaması olur.