Siperlik Maske Nasıl Yapılır? Siperlik Maske Virüsten Korur Mu?

Siperlik maske yapmak isteyenler çok kolay yöntemler sayesinde siperliklerini yapabilecekler. Korona virüs başladığından bu yana çeşitli önlemler alınmıştır. Elbette devlet önlemlerinin yanı sıra kişisel önlemler de dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir.

Çeşitli malzemeler sayesinde virüsten korunmak kolaydır. Bu şekilde hem kendinizi koruyabileceksiniz hem de etrafınızda ki insanlara örnek olacaksınız. Yapımı gayet kolay ve keyifli olan siperlik sayesinde kendinizi, ailenizi ve arkadaşlarınızı daha fazla koruyabileceksiniz.

Öyleyse virüsten korunmakiçin siperlik maske nasıl yapılır? Birlikte göz atalım.

Siperlik Maske İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Siperlik maske yapmak için gerekli olan tüm malzemeler şunlardır;

  • Kalın lastik.
  • Sünger.
  • Çift taraflı bant.
  • Süslemek isterseniz sticker.
  • Zımba.

Bu malzemeler ile birlikte siperlik maske yapımına başlayabiliriz.

Siperlik Maske Nasıl Yapılır?

İlk olarak kafa yapısına göresünger boyu ayarlanır.  Ortalama 15 ya da 20 cm şeklinde kesilir.Ardından çift taraflı bant kullanılarak süngere enlemesine şekilde yapıştırılır. Üstüne asetat kâğıdı yapıştırılır. Almış olduğunuz kafa ölçülerine göre lastiği kestikten sonra süngerin dış bölümüne gelecek şekilde zımbalama işlemi yapılır. Asetat kâğıdının alt kısımları ise oval biçimde kesilir. En son istenirsesticker ile süsleme gerçekleşir.

siperlik nasıl yapılır

Siperlik Virüsten Korur Mu?

Virüsten korunmak için elbette evde yapacağınız siperlikler destek olacaktır. Bunlar genel olarak öksürme, aksırma veya hapşırma üzerinde gelebilecek virüslere karşı ani olarak koruma sağlarlar. Elbette siperliklere ek olarak yüze maske de takılması gerekir.

Aynı zamanda ev ortamında veya iş ortamında çalışırken yüzünüzü toza karşı da koruyacaktır. Yapmış olduğunuz siperlikler kişilerden gelen virüslere karşı koruyabildiği gibi çalışma ortamınızda bulunan tozlara karşı da oldukça etkili koruma sağlayacaktır.

Sizlere vermiş olduğumuz birkaç malzeme sayesinde kendinize, eşinize, çocuklarınıza ve ailenize kolayca siperlik maske yapabileceksiniz. Çok masraf gerektirmeyen malzemeler ve kolay teknikler ile birlikte herkes yapabilir.