Su Diyeti Nasıl Yapılır, Su Diyeti Zayıflatır Mı?

Diyet yapmak isteyen kişilerin büyük bir çoğunluğu, genellikle su diyeti nasıl yapılır konusu merak etmekte ve bu konuyu da araştırmaktadır. Bilindiği üzere su diyeti, son dönemlerin en popüler diyetlerinden biri olarak gösterilmektedir. Her ne kadar bazı kesimler tarafından su diyeti eleştirilse de bu diyete olan ilgi de oldukça fazladır.

Özellikle, son dönemlerde ünlüler tarafından tercih edilen bu diyetin temeli ise sıvı tüketimidir. Su diyetini tercih eden kişiler, herhangi bir gıda almadan gün içerisinde sadece sıvı tüketerek yaşamlarını sürdürmektedir. Peki su diyeti nasıl yapılır, su diyeti zayıflatır mı müdür, su diyetinin zararları nelerdir? İşte, merak edilen bu üç sorunun en ayrıntılı yanıtları…

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su Diyeti Nasıl Yapılır

Su diyeti, en çok tercih edilen ve en kolay yapılabilen diyetlerden biridir. Sadece sıvı tüketimi ile yapılan bu diyet sayesinde kilo vermekte mümkündür. İşte, su diyeti kapsamında tüketebileceğiniz bazı temel ihtiyaçlar…

  • Sabah kahvaltılarında 2 bardak elma suyu, portakal suyu, yağsız süt, limonlu su ve normal su tüketebilirsiniz.
  • Öğle yemeklerinde ise esmer pirinç, salata ve 1 adet muzu yiyebilirsiniz.
  • Akşam yemeklerinde ise limonlu su içebilir, haşlanmış esmer pirinç yiyebilir, taze sıkılmış domates suyu içebilir ya da diğer sıvı gıdaları tüketebilirsiniz.
  • Ara öğünlerde ise tercihe bağlı olarak yukarıda bulunan besinlerden herhangi birini alabilirsiniz.

Ayrıntılı su diyeti için mutlaka uzman bir diyetisyene başvurmalı ve gerekli kontrollerin yapılmasından sonra uygun görülür iseniz bu diyete başlamalısınız. Diyetisyen kontrolünde yapılmayan diyetler nedeniyle bazı kişilerde şeker düşmesi, halsizlik ve bitkinlik gibi sorunlarda ortaya çıkabilmektedir.

Su Diyeti Zayıflatır Mı?

Su Diyeti Zayıflatır Mı

Su diyeti, en hızlı şekilde zayıflatan diyetlerden biridir. Özellikle egzersiz ile desteklenen su diyeti sayesinde hafta da 7 kilo vermek mümkündür. Ayrıca, ödem atımı yapıldıktan sonra kişilerde de hızlı bir şekilde yağ yakımını başlayacaktır.

Su Diyeti Zararlı Mı?

Su Diyeti Zararlı Mı

Su diyeti, her ne kadar birçok kişi tarafından tercih ediliyor olsa da ne yazık ki bazı istenmeyen zararları da mevcuttur. Dilerseniz, su diyeti zararları nelermiş gelin birlikte inceleyelim.

  • Sadece sıvı gıdaların tüketilmesi nedeniyle hipoglisemi krizi meydana gelebilmektedir.
  • Su diyetinin uzun süre uygulanması durumunda bazı kişilerde baş ağrısı ve bilinç bulanıklığı da olabilmektedir.
  • Tüm bunların yanı sıra sürekli sıvı tüketimi sebebiyle mide bulantısı ve kusma sorunları da görülebilmektedir.

Su diyeti nasıl yapılır konusu ile ilgili sizlere detaylı ve kapsamlı bir içerik hazırladık. Sizlerde su diyeti yazımızı okuyabilir ve bu konu hakkında temel bilgilere erişebilirsiniz.