Tarot Falı Nedir? Fal mı Yoksa Bilinçaltı Okuması mı?

Pek çok kişi için fal baktırmak günlük alışkanları içerisinde yer alır. Tarot falı, kahve falı, bakla falı ya da iskambil falı ise en çok tercih edilenler arasında yer alır. Peki, tarot falı nedir, tarot falı ne için bakılır, tarot falı bakma ritüeli nasıl yapılır ve kendine tarot falı bakmak tehlikeli midir?

Tarot Falı Nedir Günah mı?

Fal baktırmak günah mı sorularının eşliğinde bir kesim fala tamamen karşı iken bir kesim çok fazla inanmakta bir kesim de fala inanma falsızda kalma modunda bir fikir paylaşmaktadır. Bu tartışmaların içerisinde yer alan bir fal çeşidi de tarot falı olmaktadır. 78 Adet özel kartlar ile bakılan tarot falı, seçilen kartların bir bütün olarak yorumlanmasıdır.

Tarot Falı Ne İçin Bakılır?

Tarot falı baktırmak isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konuda tarot falının ne için bakılabileceği olmaktadır. Tarot kartları bir bütün olarak yorumlandığı için aşk hayatından iş hayatına, özel hayatından geleceğe kadar pek çok konuda bakılabilmektedir. Tarot falı baktırmak isteyen kişilerin doğru soruyu konsantre olarak sormaları haline sorularına yanıt alabilecekleri söylenmektedir.

Tarot Falı Bakma Ritüeli Nasıl Yapılır?

Tarot falına bakacak olan kişi kartları karıştırır, kişinin kartların üzerine elini koyarak gözlerini kapatmasını, konsantre olmasını ve sorusunu sormasını bekler. Fal baktırmak isteyen kişinin önüne kartlar kapalı bir şekilde açılarak belirli sayıda kart seçmesi istenir. Seçilen kartlar tarot fal yorumcusu tarafından yorumlanarak kişinin sorusuna yanıt aranır.

Tarot Falı Açılımları

Tarot Falı açılımları

Seçilecek kart sayısı bakılacak olan tarot falı açılımına göre değişiklik gösterir. Tek kart tarot falı açılımı yapan kişiler olduğu söylense de tarot falının yapısı itibari ile bunun doğru bir sonuç üretmesi mümkün olmayacaktır. Zira tarot falı açılımda yerleşimler geçmişi, bugünü ve geleceği simgelemektedir. Bu nedenle en az 3 kart tarot falı bakılır demek çok daha doğru bir değerlendirme olacaktır.

Üç kart tarot falı dışında beş kart, altı kart, yedi kart ve dokuz kart tarot açılımı gibi oldukça çeşitli tarot falına bakılabilir. Bunların dışında günlük tarot falına bak amacı ile yayınlanan tek kart tarot falı bakılması yanıltıcı bir eylem olacaktır.

Tarot Falı Bakmak Tehlikeli midir?

Ortaçağ sonlarında ortaya çıkan ve tarot falı bakma ritüeli ile diğer fallardan biraz daha ayrışmakta olan bu fal da tarot kartlarına enerji yükleme işlemine benzer bir ritüel gerçekleşmektedir. Çok daha keskin sonuçlara ve biraz korkutucu yorumlara da sahip olabilen tarot falı bakmak tehlikeli midir sorusunu da beraberinde getirir.

Bu sorunun kesin bir cevabı olduğunu söylemek yanlış olur. Sonuçta bir fala inanmak, bir falın geleceği ne derecede doğru görebileceğini söylemek mümkün değil. Ancak tarot kartlarına enerji yüklemek beraberinde evrene de olumlu ya da olumsuz bir enerjinin gönderilmesine de sebep olacaktır ki kendine tarot bakmak ya da başkasına tarot bakmak arasında çok farklı sonuçlar doğuracağını söyleyemeyiz.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot Falı Nasıl Bakılır

Tarot falı bakmak için 78 adet karttan oluşan tarot kartlarının anlamlarını bilmek ve bu kartların birbirleri ile olan etkileşimlerini anlamak gerekir. Bu nedenle tarot falı nasıl bakılır, nasıl yorumlanır sorusunun yanıtı bir kitap uzunluğunda olacaktır.

Fal baktırmak isteyen kişinin tarot kartlarına sormak istediği soruya konsantre olması ve sorusunu en doğru şekilde net sorması gerekmektedir. Seçilen kartların mevcut tarot açılımı

için uygun olarak dizilmesinin ardından tek tek açılan kart bir önceki kartlar ile birlikte yorumlanır.

Tarot falı geçmiş, bugün ve gelecek şeklinde yerleşimlere sahiptir. Açılım ve kart yerleşimleri buna göre düzenlenir. Tarot falı yorumu geçmişten başlayarak bugüne ve bugünden de geleceğe doğru yapılmalıdır.

Açılan her tarot kartının kendi başına bir anlamı vardır. Ancak burada önemli olan her kartı tek tek yorumlarken beraberindeki kart ile de ortak bir yorum yapabilmektir. Bu nedenle tarot falı yorumcuları 78 adet kartın anlamını ve bulunduğu konumun yorumunu çok iyi yapabilmelidir.

78 Adet karttan oluşan tarot kartlarında 56 adet Küçük Arkana ve 22 adet Büyük Arkana olarak isimlendirilen iki deste yer alır. Kart seçimi sonrasında kartların yerleşim yerleri dışında kartın düze ya da baş aşağı olması bile yorumu değiştirebilmektedir.

7 Madde de Tarot Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tarot Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  1. İster tarot aşk falı olsun isterse de tarot iş falı tarot hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler olduğunu söylemek istiyoruz.
  2. Öncelikle pek çok kesim tarafından tarot bakmanın bir fal olmadığı söylenmektedir. Daha çoğunlukla bilinçaltının yorumlanması ve kişinin bilinçaltında bastırdığı geçmişi, bugünü ve geleceği ortaya koymak olduğu söylenebilir.
  3. Tarot kartlarına sadece tarot baktırmak isteyen kişinin dokunması ve tarot kartlarına enerji yüklemesi gerektiği düşüncesi bir nebze doğru olsa da tarot yorumcusunun baktıran kişinin bilinçaltına erişebilmesi için aralarında enerji transferi olması da gerekmektedir. Bu nedenle tarot kartlarına bakan da baktıranda dokunmalıdır.
  4. Tek kart tarot yorumunun mümkün olmadığını daha önce de söylemiştik ancak yine burada tekrar edelim. Tarot geçmişi, bugünü ve geleceği anlatır, bu nedenle de tek kart ile bakılamaz. Mutlaka en az 3 adet kart seçimi yapılması gereklidir.
  5. Tarot falı açılımında en son kart geleceği ya da diğer bir ifade ile tarot baktıran kişinin kaderini ortaya koymaktadır. Tarot yorumcusu son kartı açmadan önce tarot baktıran kişinin onayını almak zorundadır. Onay vermez ise tarot da son kart açılmaz.
  6. Tarot falı sonrasında tarot kartlarının yastık altına konarak uyunması halinde kişinin huzursuz ve kabus dolu bir uyku yaşamasının olası olduğu söylenmektedir.
  7. Tarot kartları kişiye özeldir. Bu nedenle tarot bakacak olan kişi daima kendi kartlarını kullanmalıdır. Çünkü kartlarına kendi enerjisini yüklemiştir. Başkasının tarot kartları ile tarot falı bakılması önerilmediği gibi pek de doğru sonuç vermeyecektir.