Türkiye’de En Uzun Süren Diziler

Nerede o eski diziler dediğimiz günler elbette vardır. Uzun yıllar bizlere eşlik eden, hüzünlendiren, sevindiren ve sanki bir arkadaşmış gibi hissettiren o dizileri özlemedik sayılmaz. Herkesi televizyona bağlayan ve her şeyi unutturan o güzel dizilere sizleri yeniden götüreceğiz.Türkiye’de en uzun süren diziler şimdi sizlerle beraber.

Mahallenin Muhtarları

mahallenin muhtarları

Güzel bir mahallede tüm yaşanan dostlukları, aşkları, aile kavgalarını ve küslükleri anlatan bir diziydi. Ne olursa olsun işin sonu her zaman tatlıya bağlanır ve böyle devam ederdi.  Dizi 1992 – 2002 yılları arasında herkesi televizyona kilitlemeyi başarmış ve önemli diziler arasında kendisini kabul ettirmiştir.

Çiçek Taksi

taksi

İstanbul’da olan bir taksi durağının hikâyesini bizlere yansıtıyorlardı. Bazen hüzünlü, bazen neşeli ve bazen komik öyküleri olan bir dizi film olarak uzun yıllar aramızda kabul etmiştik. Farklı farklı karakterleri olan bu taksi durağı çalışanları bizleri eğlendirmeyi başarıyorlardı. Dizi 1995 – 2003 yılları arasında en sevilen dizilerd en bir tanesi olarak izleniyordu.

Bizimkiler

bizimkiler

Yedi farklı ailenin aynı apartman içerisinde yaşadıkları ilişkileri konusunu bizlere yansıtan çok güzel bir diziydi.Komedi, kavga, dram, dostluk, sevgi ve daha nice duygular bulunan bu dizi 1989 – 2002 yılları arasında yayınlandı. Herkesin merakla beklediği ve kaçırmamak için işlerini dahi erteledi çok özel bir diziydi.

Kaynanalar

kaynanalar

Ülkemizin ilk sit-com dizisi olarak bilinen Kaynanalar, çok uzun yıllar ekranlarda yayınlanmıştır. İstanbul’a göç eden ailenin şehre uyum sağlamasının yanı sıra geleneklerinden uzaklaşmamak adına verdikleri çabayı ve zengin olma hayallerini anlatan bir diziydi. Dizi 1974 – 2004 yılları arasında yayınlanmıştır ve Türkiye’de yayınlanan en uzun dizi olarak tarihe yazılmıştır.

Çocuklar Duymasın

çocuklar duymasın

Sert görünümlü bir baba ve her zaman romantik olmak isteyen annenin arasında geçen ufak atışmaları konu alan bir diziydi. Çocuklarından herşeyi saklayarak mutfakta tartışan anne ve baba, birbirlerinden boşanmak isteselerde bir türlü boşanamazlardı. Çocuklar duymasın diyerek her şeylerini mutfakta tartışan ebeveynleri konu alan eğlenceli bir diziydi.Dizi 2002 – 2014 yılları arasında yayınlandı.

Arka Sokaklar

arka sokaklar

Bir polis karakolunda çalışan polislerin hikâyesini anlatan önemli bir dizidir.Polislerin neler yaptığını, başlarına neler geldiğini ve hayatlarının nasıl sürdüğünü bizlere yansıtan bu dizi 2006 yılından beri hala yayınlanmaya devam ediyor.

Kurtlar Vadisi

kurtlar vadisi

Mafya hayatını ve derin devlet güçlerini anlatan bir dizidir. Ülke içerisinde olan gizli konuları ve ülkenin nasıl yönetildiği konusunda çeşitli bilgiler sunan bu dizi, herkesi televizyona kilitlemeyi başaran önemli bir dizidir.Özellikle dizi gününde sokaklar bomboş kalır ve her ev bu diziyi izlerdi. Dizi 2003 yılından bu yana yayınlanmaya devam ediyor.

Bizim Mahalle

bizim mahale

Mahalle kültürünü en eğlenceli şekilde bizlere yansıtan bu dizi uzun yıllar seyircilerin karşısına çıkmıştır. Önemli oyuncularla birlikte herkesi güldürmeyi başaran bu dizi 1993 – 2002 yılları arasında yayınlandı. Herkesin severek izlediği diziler arasında yer alan bizim mahalle dizisi ülkemizin en uzun dizileri arasında yer alıyor.