Türkiyenin En İyi 5 Karavan Parkı

Türkiyenin en iyi 5 karavan parkı listemizi başlarken karavanın rotasını nereye çevirmeyi düşünüyorsunuz? Sadece doğal güzelliği olan bir ormana mı? Veya sırtınızın yeşile, yüzünüzün denize döndüğü kıyılara mı?  Buna karar vermelisiniz. Sizin için karavanla gidip güzel vakitler geçirebileceğiniz, birbirinden renkli karavan park alanı önerilerini bir araya getirdik. İşte Türkiye’de en iyi 5 karavan parkı!

1. Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı

Türkiyenin en iyi 5 karavan parkı listesinin başında Yedigöller milli parkı yer alıyor. Yedigöller milli parkı dört mevsim doğaseverleri güzelliği ile kucaklayan ama sonbaharda tam anlamıyla harikalar yaratan muhteşem bir park. Karavanla girebileceğiniz Yedigöller Milli Parkı, çok çeşitli ağaç türüne sahip eşsiz, bir orman ve doğa özelliği taşır. Eğer sizde karavanla konaklamayı tercih edecekseniz hava durumuna önceden bakmanızı tavsiye ederiz. Tabi ki sizlere önerimiz Yedigöller’i görmek ve o eşsiz ağaçların arasında konaklamak tüm bunlara değer olmasıdır.

2. Foça / İzmir

Foça İzmir

İzmir Foça kamp parkı, bölgede bulunan kamp alanları içerisinde ücret olarak diğer koylara oranla daha uygun.  Bu durumda karavan kamp alanı için bu bölgenin daha çok tercih edilmesine neden oluyor. Hem güncel ücret bilgisi için hem giriş şartları için önceden telefonla bilgi almanızı öneririz.

3. Borçka Karagöl / Artvin

Borçka Karagöl

“Sıcak sahiller sizin, serin ormanlar benim olsun” diyenlerden misiniz? Sakin, serin, huzurla geçireceğiniz bir orman tatili istiyorsanız, zorlu yolları aşarak geldiğiniz Borçka Karagöl karavan parkı, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

4. Göreme / Nevşehir

Göreme Nevşehir

Sizlerde romantik sabahlara uyanmak isterseniz karavanı Göreme Mili Parkında bulunan kamping alanlarından birine çekebilirsiniz. Karavanla kamp yapacaksanız sadece romantik değil, aynı zamanda kültürel kazançlar da sağlayacağınız bir kamp için kaçırılmayacak bir alternatiftir.

5. Gökova / Muğla

Gökova Muğla

Türkiyenin en iyi 5 karavan parkı listemizin sonuncu da Muğla’da bulunan Gökova körfezidir. Kamp alanı gölün hemen yanınızda ve deniz ise sadece 150 metre uzaklıktadır. Kısaca kamp alanı size göl, deniz ve orman manzarasını birlikte sunuyor. Oldukça popüler olan bu Gökova karavan park alanı için çok önceden rezervasyon yapmanızı öneririz.