Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri

Kış aylarının gelmesiyle birlikte birçok kişi çeşitli aktivitelere katılabilmek için Türkiye’ nin en iyi kayak merkezleri listesini araştırmaya başladı. Özellikle sömestre tatilinin de yaklaşmasıyla birlikte kayak merkezlerine yapılan rezervasyon sayılarında da oldukça artış gözlendi. Peki, ülkemizde oldukça keyifli dakikalar geçireceğiniz ve çeşitli kış sporlarına katılabileceğiniz en iyi kayak merkezleri hangileridir? İşte, son dönemlerde merak edilen bu sorunun ayrıntılı yanıtını gelin birlikte inceleyelim.

Ülkemizin En Gözde Kayak Merkezleri

Ülkemizin En Gözde Kayak Merkezleri

Türkiye’ nin en iyi kayak merkezleri listesini sizler için özel olarak hazırladık. Dilerseniz, hazırladığımız bu listeyi gelin ayrıntılı bir şekilde birlikte inceleyelim.

1.      Bursa Uludağ Kayak Merkezi

Bursa Uludağ Kayak Merkezi

Ülkemizin ilk ve en büyük kayak merkezlerinden biri olan Bursa Uludağ, her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olarak kabul edilmektedir. 2543 Metre yüksekliğe sahip olan Uludağ, özellikle kış sporları ve dağcılık ile ilgilenen kişiler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir.  Kayak sporunun en iyi yapıldığı yerlerden biri olan bu merkezi dileyen kişiler günü birlik ziyaret edebilirken dileyen kişiler ise bölgede bulunan otellerde konaklayabilmektedir.

2.      Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu ilinde bulunan Köroğlu dağlarında yer alan Kartalkaya kayak merkezi, her yıl milyonlarca turistti ağırlamaktadır. Ülkemizin en çok tercih edilen kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya da çeşitli kış sporları da yapılabilir.

İlgili: Kış Aylarında Mutlaka Gidilmesi Gereken 5 Şehir

2200 Metre uzunluğa sahip olan zirvenin hemen altında yaylarda bulunmaktadır. Kartalkaya kayak merkezi çevresinde kış sporunun yanı sıra uzun doğa yürüyüşleri ve dağcılık aktiviteleri de yapmak mümkündür.

3.      Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

 Türkiye’ nin en iyi kayak merkezleri arasında yer alan Erzurum Palandöken kayak merkezi, 2011 yılında düzenlenen dünya üniversiteler kış oyunları şampiyonasına ev sahipliği yapmıştır. Bulunduğu konum itibariyle diğer kayak merkezlerine göre oldukça soğuk olan bu merkez içerisinde çeşitli kış sporlarını da yapmak mümkündür.

4.      Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi

Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi

Kartaltepe Kayak merkezi, günümüzün en popüler kayak merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Kış sporlarının yanı sıra uzun doğa yürüyüşlerinin de yapıldığı bu bölge, her yıl milyonlarca turistti ağırlamaktadır.

5.      İzmir Bozdağ Kayak Merkezi

İzmir Bozdağ Kayak Merkezi

Türkiye’ nin en iyi kayak merkezleri listesinde İzmir Bozdağ kayak merkezi de yer almaktadır. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan bu merkez, bölge halkı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 1998 Yılında kullanıma açılan kayak merkezi içerisinde 3 adet pist bulunmaktadır.