Uzaktan Bioenerji Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Uzaktan bioenerji tedavisi modern tıp elemanlarının vermiş olduğu destekleri tamamlayan bir terapi yöntemidir. İnsanın kendini sıktığı dönemlerde kişiye uzman tarafından enerji gönderilerek rahatlaması sağlanır. İnsan psikolojisi ve bedeni bazı durumlar karşısında kendini zorlar. Bu durum negatif bir yaşam tarzının ortaya çıkmasına sebep olur. Günümüzde uzman ve eğitimli kişiler tarafından verilen bioenerji tedavileri kişiye özgürlükle, rahatlık katacaktır. İnsanlara sağlamış olduğu fayda neticesinde birçok kişi yararlanabilir ve herhangi bir yaş aralığı mevcut değildir.

Uzaktan Bioenerji Kimlere Uygulanamaz?

İşlem sırasında gereksiz yere heyecanlanma sıkça rastlanılan bir durumdur. Bu sebeple özellikle hamileliğin ilk dönemlerinde kişiye uygulanmaması gerekir. Uzaktan bioenerji tedavisi kişi de şişkinlik bulunan bölüme ve rahatsızlık hissedilen yerlere uygulanan, ileriki dönemlerde de rahatlama sağlayan bir terapidir. Uzman kişiler ve eğitim almış insanlar tarafından araştırma yapılarak toplanan enerjinin danışana verilmesi gereklidir. Bu sayede oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkacak ve kişi kendini rahat hissedecektir.

Uzaktan Bioenerji Sonrası Dinlenmek Gerekir Mi?

Uzaktan bioenerji tedavisi sonrasında kişiye göre belirli dinlenme zamanı gerekecektir. Bu aşamada özellikle güç gerektiren işlere devam edilmesi oldukça zordur. Danışan aldığı enerjiyi düzenli olarak vücuda yaymalı ve sorunun ortadan kalkmasını sağlamalıdır. Bu sayede vücut dengesi çok daha hızlı bir şekilde yerine gelecek ve yorgunluk hissi ortadan kalkacaktır. Bu süre zarfında dinlenmek, daha sonraki dönemlerde kendinizi çok daha zinde hissetmeniz için önemlidir.

Bioenerji Bedene Nasıl Aktarılır?

Normalde insan sağlığı için bir enerji çok gerekli bir durumdur. İnsan bedeni herhangi bir sorun ortaya çıkmadığı sürece bu enerjiyi kendi koşullarında alır. Fakat enerji alamama sonucu ortaya çıkan sorunları bioenerji terapileri sayesinde yok etmeniz mümkündür. Bu hususta uzman ve eğitimli kişilerindoğadan enerjiyi alıp sizlere aktarması gerekecektir. Danışan aldığı bu enerjiyi vücudunda hisseder ve işler. Bu sayede ortaya çıkan sorunlar ve baskı gibi hisler tamamıyla yok edilecektir.

Önerilen Seans Aralıkları

Uzaktan bioenerji tedavisi sırasında özellikle seanslar ve bu seansların aralıkları oldukça önemlidir. Tavsiye edilen düzende ilk önce 7-8 seanslık bir tedavi planlamasıdır. İlk dört seans art arda günlerde olmalıdır. Daha sonraki dönemlerde yeniden planlama yapılır ve kişinin durumuna göre seans sayısı arttırılıp azaltılabilir. İşlem sırasında kişinin rahatlaması gerekecek ve bu enerjiyi içinde hissetmesi mümkün olacaktır. Bu sayede danışan tüm kötü hislerden kurtulacak ve pozitif düşüncelere kapılacaktır.

Uzaktan Bioenerji Tedavisinde Bölgesel İşlem Mümkün Mü?

Uzaktan bioenerji işlemleri sırasında terapist herhangi bir bölgeye odaklamaz. Danışana tamamı ile verilen enerji tüm vücuda yayılır. Bu sayede tüm dengeler düzenlenir ve vücut üzerindeki tüm sorunlar giderilmiş olur. İyi bir uzman desteğinde işlemler çok kısa sürede tamamlanabilir ve ruh sağlığı açısından kişilerin rahatlaması sağlanır.Bölgesel yapılan işlemler genellikle tüm vücuda etki eder ve kişi tarafından bunlar rahatlıkla hissedilebilir.

Uzaktan Bioenerji İşlemi Neden Yapılır?

Bioenerji işlemlerinde kişinin rahatlaması yüz yüzeyken mümkündür. Fakat uzmana ulaşamayacağınız yerlerde bioenerji desteği almanız mümkündür. Bu işlemler kişilerdeki sorunların fiziksel ve psikolojik olarak tamamı ile yok edilmesini sağlar. Bioenerji işlemleri şu nedenlerle sağlanabilir;

  • Kişi doğal yollarla enerji alamıyorsa
  • Sürekli olarak belirli yerlerinde sıkıntı hissediyor ve bu alanlarda ağrı duyuyorsa
  • Düşünürken zorlanıyor ve sürekli dalgınsa
  • Hayattan zevk almıyor ve sürekli sıkıntı içerisindeyse bu işlem yapılabilir.

Ağrılara Bioenerji İle Çözüm Bulmak Mümkün Mü?

Bioenerji, ağrılı bölgelerin rahatlaması için kullanılan bir yöntemdir. Uzaktan yapılan işlemler sayesinde danışanın uzmanın karşında olmasına gerek yoktur. İşlem sonrasında kişiden mutluluk ve yüzde gerginleşme görülebilir. Ses tonunda değişme ve ağrılar da azalma da en belirgin sonuçlarındandır. Kişinin sağlıklı bir yaşam geçirmesi ve ruh sağlığının düzenlenmesi bu tür terapilerle mümkündür. Vücut üzerindeki ağrıların ve şişkinliklerin geçirilmesi rahatlamayı sağlayacak bu da düzenli bir ruh sağlığını destekleyecektir.

Uzaktan Bioenerji Tedavisinin Çocuklara Ne Gibi Faydası Vardır?

Herhangi bir kimyasal ya da atık maddenin vücuda girişi söz konusu olmadığı için yaş aralığı fark etmeksizin bu işlem uygulanabilir. Çocuklara uygulanabilecek bu işlemler özellikle ağrılı bölgelerin rahatlaması açısından önemlidir. Sürekli huysuz ve ağlayan çocukların bu tedavi ile rahatladığı göze çarpmaktadır. Uzaktan bioenerji tedavisi insanlar tarafından sürekli olarak araştırılan ve tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Bu sebeple günümüzde yaygın şekilde uzmanlar tarafından sunulmaktadır.