Varis Çorabı Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı Ne Kadardır?

Varis çorabı, hiç kuşkusuz son dönemlerin en merak edilen konularından biridir. Bilindiği üzere, bacaklarda görülen varislerin ortaya çıkmasıyla birlikte kişilerin gündelik hayatı da ciddi anlamda zorlaşmaktadır. Gündelik hayatı oldukça zorlaştıran bu hastalık kendini şişlik, ağrı, ağırlık hissi ve uyuşukluk ile hissettirmektedir.

Varis, her ne kadar halk arasında pek önemsenen bir rahatsızlık olmasa da tedavi edilmediğinde sonu pıhtı atmasına kadar giden ek rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Bu hastalığın tedavisinde ise oldukça farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin biri de varis çorabıdır. Peki varis çorabı nedir, ne işe yarar, fiyatı ne kadardır?

Varis Çorabı Nedir?

Varis Çorabı Nedir

Varis çorabı, ayaklarda meydana gelen şişiği engelleyen ve kişilere rahatlık hissi veren özel giysilerden biridir. Her ne kadar bu çorap türü, kişilere rahatlık hissi verse de temel de hastalığın ilerleyişini ne yazık ki durduramamaktadır. Bu sebepten ötürü, varis çorabının yanı sıra bu hastalığı ortadan kaldırabilmek için gerekli tıbbi desteğin alınması da tavsiye edilmektedir.

Varis Çorabı Ne İşe Yarar?

Bu çorap türü, varis hastalığı esnasında kişilere rahatlık vermekte ve gün içerisinde meydana gelen ayak şişmeleri ile ağrıları ortadan kaldırmaktadır. Her ne kadar bu çorap, hemen hemen her yerde satılan bir ürün olsa da mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

Varis Çorabının Faydaları Nelerdir?

Varis Çorabı

 

Varis hastalığı nedeniyle kullanılan bu çorap türü, faydaları ile son derece dikkat çekmektedir. İşte, varis hastalığında kullanılan çorap türünün sağladığı o muhteşem faydalar…

  • Varis çorabını kullanarak gün içerisinde meydana gelen şişmeleri ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Bu çorap türü sayesinde oluşabilecek ağrıları en aza indirebilir ve rahatlık hissine kavuşabilirsiniz.
  • Bu çorabı kullanarak, varis nedeniyle oluşabilecek çeşitli yararları da kolaylıkla önleyebilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Varis Çorabı Kaç Gün Giyilir?

Ameliyat Sonrası Varis Çorabı Kaç Gün Giyilir

Herhangi bir ameliyattan sonra giyilen varis çorapları, genellikle 48 saat sonra çıkarılmaktadır. Daha uzun kullanımlarda ise bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu sebepten ötürü, doktorunuzun önerdiği süre boyunca bu çorabı kullanmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Ameliyat Sonrası Varis Çorabı Neden Giyilir?

Ameliyat Sonrası Varis Çorabı Neden Giyilir

Ameliyat sonrası oluşabilecek pıhtı atmasını önlemek, ağrı ve şişliği azaltmak için bu çoraplar giyilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere ameliyat sonrası giyilen bu çoraplar ortalama 48 saat sonra çıkarılmaktadır. Fakat, bazı durumlarda bu süre uzayabilmekte ya da kısabilmektedir.

Varis Çorabı Fiyatı Ne Kadar?

Varis Çorabı Fiyatı

Varis çorabı fiyatı, 2021 yılında modelden modele göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat, bu çorap türünün ortalama fiyatı 50 TL ile 1800 TL arasındadır. Varis çorabını satın almadan önce mutlaka uzman bir doktora tanışmalı ve doktorunuzun önerdiği şekilde bu çorabı kullanmalısınız.